українська російська англійська
Визначено трьох претендентів на здобуття премії "Українська книга року"
04.02.2016 | 18:05
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ

У Держкомтелерадіо відбулось засідання Комітету зі щорічної премії Президента України «Українська книга  року». Члени комітету розглянули 106 книжкових видань, які були подані на конкурс, та запропонували присудити премію:

у номінації «За видатні досягнення у галузі художньої літератури» - книзі «Месопотамія» Сергія Жадана («Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2013);

у номінації «За вагомий внесок у розвиток українознавства» - книзі «Українські народні головні убори» Галини Стельмащук (ПП «Видавництво «Апріорі», 2013);

у номінації «За сприяння у вихованні підростаючого покоління» - книзі «Запороги: роман-трилогія» ‑ ч. 1 «Петро Сагайдачний» Віталія Рогожі (видавництво «Саміт-книга», 2014).

Нагадаємо, що відповідно до Указу Президента України від 16 грудня 2009 року № 1058 в Україні започаткована щорічна премія Президента України «Українська книжка року» з метою відзначення авторів, видавництв та видавничих організацій, які зробили значний внесок у популяризацію української книги та розвиток вітчизняної видавничої справи.

На здобуття премії висуваються книжкові видання українською мовою, видані в Україні протягом останніх трьох років, але не пізніш як за півроку до їх висунення на здобуття премії. Лауреатам премії виплачується грошова частина премії, розмір якої становить 100 тисяч гривень. При цьому 50 відсотків грошової частини премії виплачується авторові твору (співавторам у рівних частках, якщо інше не передбачено в угоді між ними), 50 відсотків - видавництву або видавничій організації.

До складу комітету із присудження премії входять письменники Іван Драч, Павло Мовчан, науковці Мирослав Попович, Микола Дмитренко, Віталій Дончик, Петро Кралюк, представники бібліотек та громадськості. З повним складом комітету та списком, висунутих на здобуття премії видань можна ознайомитись на сайті Держкомтелерадіо http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=118314&cat_id=88996.

 

 

 

 

 

версія для друку