українська російська англійська
На Рівненщині надходження до бюджетів місцевих громад від земельних платежів збільшились на 26%
05.02.2016 | 11:11
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ ТА КАДАСТРУ

У 2015 році надходження до місцевих бюджетів Рівненської області від земельних платежів склали 216,8 млн. гривень. Ця сума на 26% або на 55,6 млн. грн. більше, ніж за 2014 рік. Отримані кошти – сукупний об’єм надходжень орендної плати, доходів від продажу землі та відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництв.

Найбільшу частку фінансового ресурсу (124,01 млн. грн.) отримали від плати за оренду землі. Обсяг надходжень збільшився на 32,7 млн. грн. у порівнянні із попереднім роком.

Суб’єкти господарювання сплатили 67,2 млн. грн. земельного податку (на 18,1 млн. грн. більше, ніж 2014 року). Ще 23,8 млн. грн. отримали від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що на 5,9 млн. грн. перевищує тогорічні показники. У порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництв надійшло 1,82  млн. гривень.

Довідково

Плата за землю здійснюється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності. Платниками податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі. База для оподаткування – нормативна грошова оцінка землі з урахуванням коефіцієнту індексації, а також площі земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

 

версія для друку