українська російська англійська
Арсеній Яценюк: Цьогоріч "Нафтогаз" вперше стане прибутковим
05.02.2016 | 12:23
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Якщо 2014 року дефіцит НАК «Нафтогаз України» був 10 мільярдів доларів, минулого року - 1 мільярд доларів, то цьогоріч «Нафтогаз» стане вперше прибутковим, - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у п’ятницю, 5 лютого, під час «Години запитань до Уряду» в Парламенті.

Глава Уряду підкреслив, що за останні десять років  найбільша корупція в Україні існувала в газовому секторі: «Мільярди доларів, які викачувалися з державної компанії НАК «Нафтогаз України», десятки посередників, сотні фірм і темні контракти з Російською Федерацією призводили до грабежу мільярдів доларів із кишень платників податків».

«Всі попередні Прем'єри і попередні Уряди говорили. Цьому Уряду вдалося. Немає більше посередників, немає більше темних російських компаній – тільки прямі угоди», - наголосив він.

Уряду також вдалося повернути державний контроль над компанією «Укрнафта»: «Багато розповідали про те, як це зробити. Правда, забули, що на посаді Прем'єра підписували незаконну угоду з акціонерами «Укрнафти», яка давала можливість міноритарному акціонеру далі тримати компанію під своїм контролем».

«Ми внесли до Парламенту закон, ви проголосували, -  ми це зробили», - звернувся він до парламентаріїв.

Арсеній Яценюк нагадав, що дивіденди від «Укрнафти» у розмірі 1 мільярд 790 мільйонів були зараховані до державного бюджету України в повному обсязі 30 грудня 2015 року.

Крім того, компанії була пред'явлена пеня за несвоєчасну сплату дивідендів: «Ми пред'явили позови на 9,7 мільярда гривень. Все майно арештовано. Ми робимо свою роботу».

Арсеній Яценюк також підкреслив, що протягом двох років Уряд повернув у державну власність «всі державні компанії, які були в сумнозвісних олігархів від Партії регіонів у так званій оренді або в концесії»

«Усі говорили, що неможливо зачистити корумпованих чиновників. Ми провели люстрацію, люстрували вісімсот корумпованих чиновників. І це реальна боротьба з корупцією», - наголосив він.

«Всі говорили, що не можна поміняти систему призначення керівників державних компаній. Так, це не просто, так, є політичний тиск, і про це заявив Міністр економіки Айварас Абромавичус», - підкреслив Глава Уряду.

Арсеній Яценюк наголосив: «Я покладу край будь-яким спробам тиснути на Абромавичуса або вчиняти проти нього незаконні дії. Цей Міністр під захистом моєї фракції і Уряду».

 

версія для друку