українська російська англійська
Розпочала роботу Українсько-польська робоча група з питань космосу
09.02.2016 | 12:26
ДЕРЖАВНЕ КОСМІЧНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ

8 лютого у Державному космічному агентстві України відбулась перша частина засідання робочої групи з питань використання космічного простору Міжурядової українсько-польської комісії з питань економічного співробітництва.

Відкрив засідання Перший заступник Голови Державного космічного агентства Олександр Голуб відзначивши, що 2015 рік був надзвичайно плідним для розвитку українсько-польського співробітництва в космічній галузі, зокрема після укладання меморандуму про співробітництво між космічними агентствами суттєво активізувалися двосторонні візити як на рівні керівництва, так і представників підприємств, наукових інституцій та організацій галузі.

Президент Польського космічного агентства (POLSA) Марек Банашкевич відзначив, що пріоритетними напрямками співробітництва з Україною в космічній галузі вбачає створення ракетно-космічної техніки, наукові дослідження, ДЗЗ, а також з огляду на виклики сьогодення проекти, пов’язані зі зміцненням державної безпеки.

«Україна та Польща мають значні напрацювання в частині обробки даних дистанційного зондування Землі, але нас також цікавить і технологія створення космічних апаратів такого типу, зважаючи на досягнення України у створенні супутників ДЗЗ» - наголосив Марек Банашкевич.

«Я впевнений, що об’єднавши досвід і потенціал України з можливостями та знаннями Польщі в космічній галузі, ми зможемо стати гідними конкурентами не лише на європейських теренах, а й у всьому світі» - зазначив президент Польського космічного агентства.

Сьогодні робоча група продовжить засідання в місті Дніпропетровську, де сторони обговорять науково-технічні питання співробітництва у сфері виробництва ракет-носіїв.

версія для друку