українська російська англійська
Наталія Яресько прозвітувала про результати роботи за 2015 рік на засіданні Комітету Верховної Ради з питань економічної політики
10.02.2016 | 20:10
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

10 лютого Міністр фінансів Наталія Яресько взяла участь у засіданні Комітету Верховної Ради з питань економічної політики, під час якого члени Уряду прозвітували про результати роботи за 2015 рік. 

На початку свого виступу Міністр фінансів нагадала про фінансово-економічний стан країни на початку 2015 року, коли Україна ледь могла фінансувати базові соціальні статті витрат державного бюджету. Однак за результатами року вдалось стабілізувати фінансову й бюджетну системи країни та уникнути фінансового колапсу. Зокрема:

- Рахунки Казначейства наповнені, і ми маємо ліквідність задля вчасної сплати всіх соціальних стандартів (в грудні 2015 року були виплачені пенсії за січень цього року навіть перед початком місяця).

- Відновлення резервів НБУ з рівня лише одного місяця критичного для країни імпорту (5 млрд. дол. США) до безпечного рівня трьох місяців покриття (13 млрд. дол. США).

- Стабілізовано інфляцію, яка продовжує невпинно спадати з високих 14% в квітні 2015 року до місячної дефляції 1.3% в жовтні минулого року.

- Відбулась кардинальна зміна тренду падіння реальної економіки, що почалось ще з 2012 року, на позитивний ріст – так поквартальний індекс зміни ВВП від падіння 5.3% в першому кварталі 2015 року переріс в ріст 0.7% в третьому кварталі минулого року, перший ріст за останні два роки, і четвертий квартал 2015 року прогнозовано має показати ще кращий результат.

 За словами Наталії Яресько, такі позитивні результати є свідченням глибоких та структурних змін, що заклали фундамент для відновлення економічного зростання в 2016 році.

 «За минулий рік спільними зусиллями нам вдалось подолати найбільші економічні виклики та стабілізувати ситуацію в економіці. Проте досягнута нами стабільність ще не є достатньо міцною, тому ми будемо продовжувати структурні реформи та дотримуватись жорсткої бюджетної політики, що забезпечить надійне підґрунтя для сталого економічного зростання», - зазначила Міністр фінансів.

версія для друку