українська російська англійська
Міністерство фінансів представило Cтратегію реформування державних банків
11.02.2016 | 17:26
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

Кабінет Міністрів підтримав “Засади стратегічного реформування державного банківського сектору” (далі - Стратегія), що були розроблені Міністерством фінансів України, та метою яких є вирішення ключових проблем, що стоять сьогодні на заваді ефективної роботи державних банків.

 Міністерство фінансів продовжує вживати заходів для відновлення економічного зростання в Україні та необхідного для цього оздоровлення банківської системи. Важливим завданням для досягнення цієї мети є підвищення фінансової ефективності діяльності державних банків та забезпечення прозорості їх управління.

 З цією метою Міністерство фінансів розробило Стратегію, завданням якої є докорінно переглянути принципи та механізми корпоративного управління державних банків та забезпечити створення ізольованої від політичного впливу системи управління діяльністю державних банків. Зокрема, Cтратегія передбачає приведення системи корпоративного управління у відповідність до рекомендацій ОЕСР. Це забезпечить стабільність функціонування банків, сприятиме покращенню результатів роботи та підвищенню оцінки з боку потенційних інвесторів.

 «Це одна з тих ключових реформ, яка матиме дійсно суттєвий позитивний вплив на Україну, банківський сектор та всю економіку держави», - зазначила під час презентації Стратегії Міністр фінансів Наталія Яресько.

 Результатом вказаних вище змін буде економія мільярдів гривень бюджету щороку, перетворення державних банків із збиткових на прибуткові, оздоровлення банківської системи в цілому та як результат розвиток економіки.

 

версія для друку