українська російська англійська
МІП: У прифронтовій Попасній (Луганщина) відновив мовлення ще один загальнонаціональний телеканал
12.02.2016 | 11:54
МІНІСТЕРСТВО ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

«З початком нового етапу відновлення мовлення у зоні АТО в Попасній Луганської області встановлено передавальну техніку, що дало змогу відновити мовлення Луганського обласного телебачення. На цьому тижні за допомогою ще одного встановленого передавача, мовлення відновив й телеканал 1+1», - передає радник Міністра інформаційної політики України Олександр Бригинець із зони АТО.

Попасна – одне з міст, яке має свою телевежу, але вона не працює. 

Під час зустрічі з заступником міського голови Попасна Іриною Гапотченко радник роз’яснив: «Ми неодноразово намагалися поновити роботу телевежі, але з одного боку заважають обстріли, а з іншого - значна руйнація інфраструктури телевежі, знищення обладнання. Тому МІП і КРРТ пішли іншим шляхом - посилили передавачі в сусідніх містах - Сєверодонецьку, Лисичанську та Бахмуті звідки сигнал тепер досягає до м. Попасна».

Під час зустрічі, міський голова зазначила, що місцева влада заохочує розвиток кабельної мережі, яка вже доступна майже для 4000 домогосподарств, що є переважною більшістю. Однак залишається проблема для тих, хто дивився українське телебачення за допомогою системи цифрового мовлення Т2, яка в м. Попасна не працює. Тому місцева влада намагається вирішити цю проблему - або сприяє підключенню таких абонентів до кабельної мережі, або допомагає переналаштувати ефірну антену на нові джерела сигналу.

Зазначимо, що передавальну техніку встановлює Концерн РРТ на виконання рішення Комісії з питань функціонування телерадіомовлення при МІП. Відомство, в свою чергу, звертається до країн-партнерів, які відмовилися від аналогового мовлення, з проханням надати обладнання для розширення мовлення у зоні АТО, бо саме в такий спосіб, до відновлення всіх телевеж, можна покривати українським сигналом зону АТО.

Нагадаємо, моніторингова місія МІП постійно перебуває в зоні АТО. Радник Міністра Олександр Бригинець аналізує на Сході країни присутність мовлення українських телеканалів, спілкується з громадськими активістами, мешканцями та працівниками місцевої влади. За результатами щотижня на засіданні Комісії при МІП відбувається обговорення зібраних відомостей про міста та села зони АТО.

 

версія для друку