українська російська англійська
Геннадій Зубко: Один з важливих кроків децентралізації - реформування Уряду
12.02.2016 | 15:06
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Одним із кроків децентралізації стане реформування Кабінету Міністрів України і регламенту, за яким працює Уряд. Про це сказав Віце-прем’єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час зустрічі членів Уряду з дипломатичним корпусом та представниками міжнародних організацій.

«Реформа децентралізації стосується усіх міністерств: освіти, соціальної політики, охорони здоров'я, внутрішніх справ. Кожне з них максимально передасть повноваження, ресурси і можливості громадам», - пояснив він.

Геннадій Зубко нагадав, що у 2015 році вже зроблено основну роботу з впровадження реформи децентралізації та державного управління: ухвалено закон «Про державну службу», в другому читанні Парламент підтримав законопроект «Про службу в органах місцевого самоврядування».

«Переформатування влади дозволить демонтувати радянську систему управління і перейти до інсталяції демократичних принципів, за якими живуть всі європейські країни», - сказав Геннадій Зубко.

Він зазначив, що Мінрегіон також продовжує дерегуляцію в галузі будівництва і передає повноваження сертифікації спеціалістів, наприклад інженерів та архітекторів, саморегулівним організаціям. Крім того, в цьому році має бути проведена земельна реформа, яка остаточно закріпить право місцевих органів влади розпоряджатися землями своїх територій.

Нагадаємо, Мінрегіон відповідає за впровадження в Україні ключових реформ децентралізації та регіонального розвитку.

 

версія для друку