українська російська англійська
Профільний Комітет ВР підтримав законопроект "Про ратифікацію Протоколу про внесення поправок до Угоди про створення Українського науково-технологічного центру"
18.02.2016 | 11:14
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

17 лютого 2016 року під час чергового засідання Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти заступник Міністра освіти і науки Максим Стріха представив законопроект “Про ратифікацію Протоколу про внесення поправок до Угоди про створення Українського науково-технологічного центру” (реєстр. № 0084 від 03.02.2016 р., Президент України П. Порошенко). Проект акта було розроблено для належного нормативно-правового забезпечення виконання Україною зобов’язань у сфері міжнародного науково-технічного співробітництва.

Заступник Міністра звернув увагу на особливостях діяльності центру, що діє в Україні на підставі угоди з 1993 року. Ця угода була укладена між Україною, Канадою, США і Швецією, де наша держава має унікальний статус партнера. Мета цього документа полягала у тому, щоб надавати допомогу так званим конверсійним українським вченим, які були зайняті оборонними розробками.

Сьогодні УНТЦ надає підтримку соціально-значущим проектам, які стосуються безпекової сфери, фінансування патентування українських розробок за кордоном, цільових ініціатив допомоги академії наук і університетської науки. «Йдеться про питання, вартість якого для української науки становить 10 млн. доларів США щорічно», - підкреслив Максим Стріха.

За словами заступника Міністра, за понад 20 років своєї діяльності науково-технологічний центр став найбільшим донором української науки та надав понад 230 млн. доларів США  на розробки.

Комітет своїм рішенням рекомендував ратифікувати протокол та внести його на розгляд до Комітету ВР України у закордонних справах.

 

версія для друку