українська російська англійська
Коментар МЗС України у зв'язку з рішенням Постійної Ради ОБСЄ щодо продовження мандата Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні
19.02.2016 | 09:20
Міністерство закордонних справ України

На звернення України 18 лютого 2016 р. Постійна Рада ОБСЄ схвалила рішення про продовження мандата Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ (СММ) в Україні на 12 місяців до 31 березня 2017 року, який розповсюджується на всю територію України у межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи  Автономну Республіку Крим та м. Севастополь.

У цьому зв’язку делегацією України було виголошено інтерпретуючу заяву , якою відзначається важлива роль ОБСЄ та СММ у досягненні врегулювання ситуації на Донбасі на основі поваги до незалежності, суверенітету, політичної єдності та територіальної цілісності України.

МЗС підтримує спостережну діяльність СММ за виконанням пакета Мінських домовленостей та вкотре закликає Російську Федерацію вжити всіх заходів для забезпечення безперешкодного доступу та свободи пересування спостерігачів Місії в окремих районах Донецької та Луганської областей, включаючи всі ділянки українсько-російського державного кордону, що тимчасово не контролюється Урядом України. 

Розглядаємо це рішення як підтвердження готовності держав-учасниць ОБСЄ і надалі підтримувати нашу державу у протидії агресії Російської Федерації проти України, якою було порушено імперативні норми міжнародного права, фундаментальні принципи Організації згідно з Гельсінкським  заключним Актом НБСЄ 1975 р., інші документи, що гарантують територіальну цілісність України, непорушність кордонів держави та невтручання у її внутрішні справи.

 

версія для друку