українська російська англійська
В'ячеслав Кириленко висловився за зміни у законодавстві щодо частки пісень українською мовою в музичних радіопрограмах
19.02.2016 | 11:32
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Віце-прем’єр-міністр - Міністр культури України В’ячеслав Кириленко  висловив підтримку проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах) (законопроект №3822 від 27.01.2016 р.).

Він зазначив: «запровадження квоти в радіоефірі є дієвим механізмом, який використовується в багатьох країнах світу з метою підтримки національного культурного продукту. Відмовлятися від квот в сучасних умовах означає сприяти гуманітарному реваншу «русского мира».

«Окрім того, відкидати вкрай потрібний Закон тому що його норми теоретично можуть бути враховані в іншому законопроекті, який невідомо коли буде, також неправильно», додав Віце-прем’єр-міністр.

Також В’ячеслав Кириленко розповів, що моніторинг громадських організацій засвідчує: кількість україномовних пісень в радіоефірі складає приблизно 5%. «Очевидно, що ми маємо справу з тотальним ігноруванням багатьма радіостанціями норм навіть чинного законодавства. Ця ситуація мала б, в першу чергу,  стурбувати Нацраду з питань телебачення і радіомовлення  і спонукати її вживати  більш активних заходів впливу на порушників», наголосив він.

 

версія для друку