українська російська англійська
Енергетичне співтовариство підтримує законопроект "Про енергетичну ефективність будівель", - Геннадій Зубко
19.02.2016 | 17:35
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Законопроект «Про енергетичну ефективність будівель» розроблений Урядом та готується до внесення на розгляд Верховної Ради України. Ухвалення цього закону додатково стимулюватиме енергоефективні заходи по всій Україні. Про це йшлося на зустрічі Віце-прем'єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлового-комунального господарства України Геннадія Зубка з Директором секретаріату Європейського Енергетичного Співтовариства Янезом Копачем.

«Це важливий закон, необхідний для проведення системної роботи з впровадження енергоефективних заходів по всій країні», - зазначив Геннадій Зубко.

Урядовець також зауважив, що нині в Україні існує складна система  взаєморозрахунків між учасниками енергетичного ринку та споживачами: НАК «Нафтогаз», теплокомуненерго та облагазми і споживачами.

«Система взаємозаліків по субсидіям і пільгам занадто складна. Вона не змінювалася ще з  радянських часів. Сьогодні вона гальмує активне проведення енергоефективних заходів», - наголосив Геннадій Зубко.

За його словами, буде створено робочу групу з розробки нової системи проведення розрахунків між усіма учасниками ринку.

«Це створює додаткові стимули для українців заощаджувати на енергоресурсах», - переконаний Геннадій Зубко.

У свою чергу Янез Копач зазначив, що Енергетичне співтовариство підтримує законопроект «Про енергетичну ефективність будівель». Він звернувся до Геннадія Зубка з проханням допомогти в питанні пришвидшення розгляду законопроекту «Про енергетичну ефективність будівель» і нагадав, що Енергетичне Співтовариство надавало свої пропозиції під час підготовки законопроекту.

Янез Копач підтвердив, що Енергетичне Співтовариство продовжуватиме надавати Україні технічну допомогу у підготовці та розробці законодавства у сфері енергоефективності  у відповідності до вимог Євросоюзу.

 

Довідково

Енергетичне Співтовариство – міжнародна організація, що займається питаннями енергетичної політики, в тому числі, пов’язаної з приєднанням країн до Європейського Союзу. Приєднуючись до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, Україна взяла на себе зобов’язання щодо імплементації певного законодавства, відповідно до законодавчих норм передбачених Договором.

 

версія для друку