українська російська англійська
Арсеній Яценюк: Від кількості замін урядів життя не змінюється, а рейтинг нічого не вартує у порівнянні з майбутнім країни
19.02.2016 | 20:36
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Проведення непопулярних реформ негативно позначається на рейтингах політиків і це доведено досвідом Маргарет Тетчер, Лєшека Бальцеровича і Олександра Квасьнєвського, - сказав Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк у п'ятницю, 19 лютого, в інтерв'ю українським телеканалам.

"Чим більше ти піднімаєш тарифи, тим нижчий у тебе рейтинг. Чим більше ти вживаєш заходів економії, тим нижчий у тебе рейтинг. Чим більше ти проводив непопулярних реформ, тим нижчий у тебе рейтинг", - зазначив Арсеній Яценюк.

"Але якщо я це не буду робити, а це не робив ні один прем'єр протягом 20 років, тому що вони турбувалися про свій рейтинг, - то хто тоді це зробить в країні? Так, я пішов на політичне заклання, це правда. Я все чудово усвідомлюю. Але моє завдання було – забути про свій політичний рейтинг і зробити ті фундаментальні зміни в країні, яких потребувала країна. Я з цим завданням рухаюся вперед. Тому що я вірю в те, що це є єдино правильний рецепт. І вся наша команда", - наголосив Глава Уряду.

"Щодо рейтингів. Подивіться на рейтинги Парламенту, Президента і Уряду. Ми всі в одній категорії. Всі. Тому що є загальне невдоволення до влади. І так завжди відбувалося в кожній країні. Я подивився на рейтинги Маргарет Тетчер під час її управління. Бальцеровича, Коморовського, Квасьнєвського під час проведення складних реформ. Один в один картинка", - додав Прем'єр-міністр.

Він зазначив, що в деяких  країнах уряди міняли кожний рік по два рази. "До того моменту, доки  не зрозуміли: від кількості замін урядів життя не змінюється. Не обличчя змінюють життя, а конкретні дії і реформи. Один уряд пішов – інший уряд прийшов. Той, який прийшов, тільки півроку буде розбиратися, що треба робити. Ну, півроку, правда, ще буде розповідати про те, що попередники все робили погано", - сказав Арсеній Яценюк.

На переконання Прем'єр-міністра, йому було б політично вигідно, якби Парламент підтримав резолюцію недовіри Уряду. "Але для держави, якщо говорити виключно з державної точки зору, мій рейтинг нічого не вартує в порівнянні з майбутнім країни. Проте з політичної доцільності не можна керувати країною", - підсумував Арсеній Яценюк.

 

версія для друку