українська російська англійська
Арсеній Яценюк: Я не допущу клановості і бізнес-орієнтованості Уряду
19.02.2016 | 21:17
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив про необхідність доформатування Уряду. «Мене зараз менше всього цікавлять персоналії. Єдине, чого я точно не допущу, я не допущу того, щоб це був клановий, ще й бізнес-орієнтований Уряд», - наголосив він у п'ятницю, 19 лютого, в інтерв'ю українським телеканалам.

«Цей Кабінет Міністрів, який є сьогодні, - це чистий проукраїнський і перший проєвропейський Уряд, - підкреслив Прем’єр-міністр. - Я чітко заявив, що я буду захищати кожного члена Кабміну. Ми готові доформувати Уряд. Якщо в когось з наших політичних партнерів є конкретні обґрунтовані претензії – скажіть».

Глава Уряду заявив про бажання «почути конкретну претензію до конкретного Міністра, який делегований конкретною політичною силою» і нагадав про відповідальність парламентської коаліції: «Тому що політична сила несе відповідальність за Уряд».

«Чим більше партій в коаліції, тим менше шансів на те, що ця коаліція буде довго триматися і що ця коаліція має єдину політику», - зазначив Арсеній Яценюк.

«Справа не в персоналіях. У нас всі партії – партії персоналій. А партія – має бути партією політики», - підкреслив Прем’єр-міністр.

Відповідаючи на запитання журналіста, Глава Уряду сказав: "Зараз ви мені задаєте запитання, чи існує юридично коаліція. Доповідаю як колишній голова Парламенту: вона юридично існує, тому що є необхідна кількість підписів під коаліційною угодою. Коаліція припиняє своє існування відповідно до закону про регламент тільки після оголошення про це на засіданні Верховної Ради України. Сьогодні головуючий на засіданні заявив: коаліція існує".

"Фактично коаліція існувала на базі двох основних партій (БПП і "Народний Фронт" - ред.)", - зазначив він, додавши, що Партія Олега Ляшка також голосувала за закони, які необхідно було ухвалювати для проведення реформ і які були частиною коаліційної угоди, а також інші фракції визначалися щодо голосувань.

Арсеній Яценюк нагадав, що для роботи коаліції необхідне голосування 226 депутатів. "Це означає, що треба завершити переговори з Радикальною партією, щоб Радикальна партія юридично і фактично повернулася в коаліцію. Підписати додаток або оновлену коаліційну угоду і затвердити новий план дій", - додав він.

План дій - "це спільна відповідальність". "Нам треба усвідомити, що треба далі буде голосувати за складні закони", - наголосив Арсеній Яценюк.

Крім того, Прем'єр-міністр нагадав, що у вересні минулого року звернувся до коаліції з пропозицією подати кандидатури на вакантні посади членів Уряду.

"Я очікую від парламентської коаліції, очікую від свого політичного партнера Президента, не дивлячись на будь-які заяви,  відкласти  все це в сторону - емоції, заяви, і зробити так, щоб не повторився 2005 рік", - наголосив він.

"Тому перший пункт – не допускаємо 2005 рік, не допускаємо розвалу коаліції, отримуємо номінантів на посади до Кабінету Міністрів. Друге – це необхідно, щоби парламентська коаліція була дієва", - зазначив Глава Уряду.

Прем'єр-міністр також повідомив, що в розмові з лідером фракції Радикальної партії Олегом Ляшко не обговорював майбутні кадрові призначення.

 

версія для друку