українська російська англійська
Набрали чинності зміни до Ліцензійних умов провадження діяльності з управління активами
22.02.2016 | 11:24
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку доводить до відома учасників ринку, що з 19 лютого 2016 року, після офіційного опублікування в Офіційному віснику України, набрало чинності рішення регулятора від 12 січня 2016 року №11 «Про затвердження Змін до Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів) - діяльності з управління активами інституційних інвесторів (діяльності з управління активами)».

Зміни внесені у зв’язку з необхідністю приведення Ліцензійних умов щодо провадження діяльності з управління активами у відповідність до вимог Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 2 березня 2015 року № 222-VIIІ.

Зазначимо, що документ частково зменшить навантаження при провадженні професійної діяльності з управління активами. Зокрема, зміна місцезнаходження та відкриття нового відокремленого підрозділу ліцензіата відтепер не потребуватимуть додаткових дозвільних процедур.

В той же час змінами до Ліцензійних умов підвищено вимоги щодо розкриття річної фінансової звітності та річної консолідованої фінансової звітності разом з аудиторським висновком. Ліцензіат відтепер має забезпечувати цілодобовий доступ до такої інформації, а термін її перебування на веб-сайті з дати оприлюднення збільшено до 5 років.

До того ж змінами розширено підстави для анулювання ліцензії. Ліцензія відтепер також може бути анульована, по-перше, на підставі акту про документальне підтвердження встановлення факту контролю (вирішального впливу) за діяльністю ліцензіата осіб інших держав, що здійснюють збройну агресію проти України, а по-друге, на підставі акту про невиконання розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов.

«Одна з важливих новацій – ми підвищили вимоги до розкриття структури власності заявника, а також критерії її прозорості. Зокрема, заявник має надати Комісії таку інформацію, щоб ми мали змогу визначити всіх осіб, які мають істотну участь у професійному учаснику, у тому числі відносини контролю між ними. Якщо ми не матимемо змоги визначити всіх власників істотної участі у профучаснику та встановити конструкції щодо взаємного контролю однієї особи над іншою, ми вважатимемо таку структуру власності непрозорою», – зазначив член Комісії Олександр Панченко.

 

версія для друку