українська російська англійська
НКРЕКП розпочинає оприлюднювати акти перевірок ліцензіатів у сферах енергетики та комунальних послуг
24.02.2016 | 09:40
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

З моменту створення Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, постійно робила кроки для забезпечення прозорості роботи та доведення результатів роботи до споживачів, органів місцевої та центральної влади.

Відкриті засідання Комісії проводяться з он-лайн трансляцією з вересня 2015 року, а від сьогодні започатковується практика публікації на офіційному веб-сайті актів перевірок ліцензіатів НКРЕКП.

У поточному році на відкритих засіданнях Комісії було розглянуто результати перевірок ДП «НАЕК «Енергоатом» і ВАТ «Запоріжжяобленерго». З відповідними актами перевірок можна ознайомитися тут.

У минулому році Комісія провела 264 перевірки підприємств у сферах енергетики та комунальних послуг, у тому числі 209 планових (79 %) та 55 позапланових (21 %) перевірок.

Під час перевірок виявлено такі основні порушення:

- низький рівень виконання інвестиційних програм, недотримання структури встановлених тарифів;

- неправильне зарахування коштів на рахунки зі спеціальним режимом використання;

- ненадання або несвоєчасне надання звітності;

- неповідомлення Комісії про провадження інших видів діяльності тощо.

За результатами перевірок підприємств у сферах енергетики та комунальних послуг прийнято 130 постанов про накладення штрафів, 33 розпорядження про усунення порушень та 158 протокольних рішень, з яких 19 стосується звернень Комісії до правоохоронних органів.

За виявлені порушення підприємствам:

- зобов’язано врахувати без джерел фінансування 2,4 млрд. грн., у т.ч. 1,163 млрд. грн. (48 %) у 2015 році та 1,244 млрд. грн. (52 %) у 2016 році;

- накладено штрафи в сумі 4886,9 тис. грн.

 

 

версія для друку