українська російська англійська
Мінагрополітики налаштовано на максимальну дерегуляцію і зняття перешкод розвитку виноробства, - Інна Гребенюк
24.02.2016 | 12:15
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

Мінагрополітики налаштовано на максимальну дерегуляцію і зняття перешкод розвитку виноробства. З цією метою представників виноробів залучено до робочих груп, аби разом розробляти законодавчі зміни. Хоча часом бракує розуміння інших учасників та регуляторів ринку. Про це повідомила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України – керівник апарату Інна Гребенюк на відкритті Першого національного виноробного форуму.

За її словами, гальмування законодавчого реформування - головна причина кризи виноробства. Цей правовий зашморг із галузі треба якомога швидше зняти.

«Розвиток виноградно-виноробної галузі стримує низка факторів. Ліцензія на право торгівлі власним вином вартістю 0,5 млн. гривень у зародку вбиває малого виробника. Також бракує пільгових довгострокових кредитів на закладення виноградних насаджень та технологічну модернізацію», - наголосила Інна Гребенюк.

На її думку, потребують удосконалення механізми нарахування орендної плати за землі під молодими багаторічними насадженнями. «Після окупації Криму Україна втратила близько 20 тисяч га виноградників. Мусимо відновити цей потенціал. А відтак, маємо на законодавчому рівні стимулювати збільшення площ виноградних насаджень. У тому числі за рахунок пільгових умов оренди землі», - повідомила заступник Міністра. 

версія для друку