українська російська англійська
Комісіонер НКЦПФР розповів членам УАІБ про плани Комісії на 2016-й та пояснив нюанси змін до Ліцензійних умов провадження діяльності з управління активами
25.02.2016 | 15:26
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ

Виступаючи на відкритті чергових загальних зборів членів УАІБ (Української асоціації інвестиційного бізнесу) член НКЦПФР (Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку) Олександр Панченко пояснив учасникам зборів всі нюанси змін до Ліцензійних умов провадження діяльності з управління активами, які набрали чинності з 19 лютого 2016 року, та розказав про плани Комісії на поточний рік. «Ми хочемо, щоб серед учасників ринку було розуміння того, що робить Комісія, куди ми разом рухаємося», – сказав на початку виступу Олександр Панченко.

Він зазначив, що компанії з управління активами залишалися чи не єдиними учасниками ринку, які досі не розкривали остаточно свою структуру власності. «Нам було не зрозуміло хто є кінцевим власником компанії, але відтепер регулятор матиме можливість бачити бенефіціарів. Надалі ми зможемо більш виважено приймати рішення», – підкреслив комісіонер.

Представник Комісії нагадав членам УАІБ про підвищення вимог до розкриття звітності та необхідність з цього року складати її за міжнародними стандартами. «Близько 30% учасників ринку або взагалі не мають власних веб-сайтів, або їх веб-сайти не містять потрібної інформації», – зазначив Олександр Панченко.

«На жаль, ми бачимо багато випадків, коли аудиторські звіти, що подаються до Комісії, не відповідають міжнародним стандартам. І це не завжди недолугість самих компаній, як правило, це некомпетентність їх аудиторів. Тому ще раз просимо всіх вас ретельно підходити до вибору аудитора», – пояснив учасникам зборів Член Комісії.

Також він звернув увагу на проблему наявності цінних паперів емітентів, що мають ознаки фіктивності, в портфелях компаній: «Досить багато компаній мають у своєму портфелі фіктивні цінні папери. Ми, як регулятор, не розуміємо яку мету переслідує компанія, яка працює з такими цінними паперами. Тому ми ще раз нагадуємо про важливість вимог щодо фіктивності». За його словам, Комісія в цьому році продовжить працювати над вимогами щодо визначення ознак фіктивності.

Розповідаючи про плани НКЦПФР, Олександр Панченко зазначив, що на 2016 рік запланована імплементація до національного законодавства європейських директив щодо UCITS (Undertakingsforcollectiveinvestmentintransferablesecurities) та AIFD (AlternativeInvestmentFundManagers). Комісія підготує зміни до ряду законодавчих актів, які будуть направлені на удосконалення діяльності інститутів спільного інвестування. «Ми запросили фахівців з європейських регуляторів допомогти нам в процесі адаптації директив. Буде створено робочу групу, яка відпрацює це питання. І ми плануємо до кінця поточного року підготувати проект закону», – повідомив представник регулятора.

За його словами, НКЦПФР також активно співпрацює з Нацкомфінпослуг по доопрацюванню закону «Про недержавне пенсійне забезпечення».

Підбиваючи підсумки, Олександр Панченко запевнив членів УАІБ, що Комісія відкрита до діалогу і готова проводити зустрічі з представниками компаній для роз'яснення всіх нюансів нововведень, а також розвивати співпрацю в напрямку імплементації міжнародних стандартів та доопрацювання чинного законодавства.

 

 

версія для друку