українська російська англійська
Усі чиновники, задіяні у злочинних схемах оформлення соцвиплат для псевдопереселенців, мають понести кримінальну відповідальність, - Павло Розенко
25.02.2016 | 16:15
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Міністр соціальної політики України Павло Розенко наполягає на необхідності притягнення до кримінальної відповідальності чиновників усіх рівнів, які задіяні в організації злочинних схем щодо оформлення соцвиплат для псевдопереселенців.

Переселенцям, які змушені були виїхати із непідконтрольних українській владі територій, боятися немає чого. Боятися треба чиновникам і шахраям, які організували ці злочинні схеми і привласнюють кошти Державного бюджету України, - сказав Розенко сьогодні на спільній прес-конференції із Головою СБУ. – Я публічно звертаюся зараз до представників усіх правоохоронних органів: шахраї, які наживаються на людському горі, мають бути притягнуті до кримінальної відповідальності”.

 Павло Розенко поінформував, що загальний річний обсяг виплат з Державного бюджету України тимчасово переміщеним особам становить 30 млрд. грн., з яких десятки мільярдів осідають у кишенях шахраїв.

 За його словами, у 2015 році припинено виплату пенсій близько 22 тисячам осіб, які померли. "Якщо взяти демографічну ситуацію, попередній рівень смертності в Донецькій і Луганській області, – припинень виплати пенсій у зв’язку зі смертю повинно бути як мінімум 70-80 тисячам осіб, – повідомив Міністр. – А ми маємо 20 тисяч. Це означає, що мінімум 60 тисячам осіб, про яких ми не маємо жодної інформації, пенсійні кошти продовжують виплачуватися. Враховуючи ще й фіктивно оформлені інші соціальні виплати, з держбюджету шахраями продовжуютьвимиватися" десятки мільярдів”, - наголосив Павло Розенко.

„Ми не дозволимо за кошти Державного бюджету України, за кошти українських платників податків годувати хабарників і терористів”, - підкреслив Міністр.

За словами Павла Розенка, усього Міністерством соціальної політики спільно зі Службою безпеки України перевіряється правомірність нарахування виплат близько 350 тисячам переселенців.

Глава Мінсоцполітики також запевнив, що у разі помилкового припинення соцвиплат внутрішньо переміщеним особам ці виплати будуть відновлені у повному обсязі з моменту їх призупинення. „Якщо під час перевірки сталася помилка, виплати будуть відновлені у повному обсязі з моменту їх призупинення”, - сказав він.

 

 

версія для друку