українська російська англійська
Мінекономрозвитку оголошує конкурси на посади керівників 2 великих держкомпаній
26.02.2016 | 15:33
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ТА ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України розпочинає конкурсний відбір на посади керівників ПАТ “Укрзалізниця” та ДПУкрспирт”.

Мінекономрозвитку шукає висококласних управлінців, які мають бездоганну репутацію та успішний досвід роботи у приватному секторі. Переможці конкурсу претендуватимуть на конкурентну заробітну плату на рівні компаній приватного сектору України.

З умовами конкурсів, описом посад та переліком документів можна ознайомитися на сайті Мінекономрозвитку в розділі “Вакансії” тут. Перелік документів було скорочено: довідка про відсутність судимості не вимагається.

Конкурсний відбір проходитиме відповідно до нового порядку проведення конкурсного відбору керівників особливо важливих для економіки України підприємств (постанова КМУ від 03.09.2008 № 777). Згідно з новою редакцією постанови №777 відповідальність за проведення конкурсів на посади керівників усіх особливо важливих держпідприємств передано від лінійних міністерств до Мінекономрозвитку. Відбір проходитиме у 2 етапи. На першому етапі оцінювати претендентів буде комісія при Комітеті з призначень, яка відбере від 2 до 5 фіналістів. На другому етапі Комітет з призначень вибере з-поміж фіналістів найбільш кваліфікованого претендента і рекомендуватиме КМУ його призначення.

Комітет з призначень складається з п’яти міністрів та п’яти незалежних експертів. Детальніше про склад Комітету з призначень можна дізнатись тут.

Довідково про компанії

ПАТ “Укрзалізниця” підпорядковується Кабінету Міністрів України та входить до ТОП-100 найбільших держпідприємств України. До ПАТ «Укрзалізниця» входять 6 регіональних залізниць і приблизно 140 інших структурних підприємств. Національна мережа залізниць є стратегічним активом України і ключовою ланкою транспортного сполучення між ЄС, Росією та Центральною Азією (територією України проходять 4 з 10 пан’європейських транспортних коридорів). В управлінні УЗ перебуває 21,6 тис. км залізничних колій (47% електрифіковані), близько 4 тис. локомотивів і 123 тис. вагонів. На долю УЗ припадає близько 60% обсягу вантажних і 38% пасажирських перевезень в Україні, яка займає перше місце в Європі (за винятком Росії) за вантажообігом. УЗ займає друге місце за пасажирообігом у країнах СНД і четверте в Європі. Товарні перевезення металу і руди склали 58% від обсягу вантажоперевезень 2014 р., будівельні матеріали - 15%, зерно - 8%. «Укрзалізниця» є одним із найбільших роботодавців в Україні; на підприємстві працюють більше 300 тис. працівників. У першій половині 2015 р. ПАТ “Укрзалізниця” звітувала про консолідований чистий дохід у розмірі 28,9 млрд. грн. (+23% до відповідного періоду минулого року), а чистий збиток компанії впав до 4,7 млрд. грн. (порівняно з 8,2 млрд. грн. чистого збитку за аналогічний період 2014 р.). 

Державне підприємство спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт» – найбільший виробник високоякісного спирту та спиртовмісної продукції в Україні. ДП «Укрспирт» є холдинговою компанією (з часткою держави 100%), яка координує 41 український завод із виробництва спирту, лікеро-горілчаної та іншої продукції з загальною річною потужністю 31,3 млн. декалітрів, розташованих у Львівській, Тернопільській, Вінницькій та інших областях. ДП «Укрспирт» виступає як державна монополія у виробництві та реалізації спирту на внутрішньому та зовнішніх ринках, здійснює провадження державної політики та займається організацією ефективної роботи державних підприємств спиртової галузі. В компанії працюють понад 5 тис. працівників, що робить її основним роботодавцем у селах і містах, де розташовані виробничі потужності. За 9 місяців 2015 р. чистий прибуток склав 164 млн.грн., що на 71% більше, ніж за аналогічний період 2014 р.

Додаткову інформацію про підприємства можна знайти у звіті про результати роботи ТОП-100 українських держпідприємств за 9 місяців 2015 року тут.

 

 

версія для друку