українська російська англійська
Павло Розенко: Справжні переселенці не втратять ні копійки зі своїх соцвиплат
01.03.2016 | 15:44
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

На темі оформлення допомоги переселенцям збудовані величезні злочинні схеми, де крутяться багатомільярдні суми. Робота, яку сьогодні проводить Мінсоцполітики з СБУ, спрямована на ліквідацію цих схем, за рахунок яких кошти українського бюджету, призначені для соціального захисту переселенців, осідають в кишенях чиновників чи терористів. Про це в інтерв’ю журналістам заявив Міністр соціальної політики України Павло Розенко.

«Не секрет, що на цьому «ринку» працюють організовані злочинні угруповання. Їм є що втрачати. Тому і галас такий. Нас це не зупинить, ми прикриємо незаконний бізнес, побудований на горі людей, - сказав він. – Ми і надалі будемо ламати і корупційні схеми чиновників, які масово штампували довідки,  фіктивні реєстрації. Результатом спільної роботи з СБУ повинні стати не тільки припинення незаконних потоків, а в тому числі кримінальні справи на чиновників, які залучені в ці схеми. Очевидно, що без них ніхто бізнес на переселенцях побудувати не зміг би. На сьогодні вже є близько 30 кримінальних справ та два вироки суду у таких справах».

Павло Розенко повідомив, що, за оцінками СБУ, 30-40% «переселенців» отримує гроші на українській території, а насправді проживає в ОРДЛО. «Щотижня СБУ затримує кур'єрів з купою карток і грошей, які перевозять на непідконтрольну територію. З початку року правоохоронці вилучили готівки в різній валюті на загальну суму близько 35 млн. грн. Очевидно, що частина грошей, як мінімум, прямо була б сплачена бойовикам як плата за в'їзд-виїзд. А, може, це взагалі зарплата для бойовиків була? Я не хочу, щоб гроші українського бюджету йшли на фінансування терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР». Це неприпустимо», - наголосив він.

Міністр нагадав, що згідно із законом, допомогу для вимушених переселенців можуть отримувати тільки вимушені переселенці, тобто ті, хто виїхав на територію, контрольовану українською владою, і хто зареєстрований у відповідному порядку. «Подобається це комусь чи ні, але ми повинні і будемо жорстко дотримуватися цих правил», - зауважив він.

Водночас Павло Розенко підкреслив, що чесним, порядним людям, реальним переселенцям боятися абсолютно нічого. «Якщо станеться помилка, виплату відразу відновлять з моменту її призупинення. Справжні переселенці не втратять ні копійки зі своїх соцвиплат. Але ми повинні знати, що кошти, які виділяє держава на соціальні виплати вимушеним переселенцям, потрапляють саме їм, а не на територію, підконтрольну бойовикам», - зауважив Міністр.

«Наше завдання поламати схеми, коли приносять мішок карток, заяв або липових довідок. Коли знімають кошти і невідомо куди їх везуть. Коли гроші переселенців осідають в кишенях корумпованих чиновників», - підкреслив Павло Розенко.

версія для друку