українська російська англійська
На Рівненщині майже 200 населених пунктів отримають оновлену нормативну грошову оцінку земель
02.03.2016 | 10:43
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ ТА КАДАСТРУ

На Рівненщині повторна нормативна грошова оцінка (НГО) земель проведена вже у 100% населених пунктів. Загалом в області налічується 1026 поселень, з них: 999 сіл, 16 селищ міського типу та 11 міст.

У минулому році землевпорядники провели НГО у по 118 населених пунктах регіону. Технічні документації з нормативної грошової оцінки виготовлені та передані на затвердження місцевих рад.

У 2016 році заплановано провести повторну оцінку ще 78 населених пунктів, дія НГО земель яких спливає найближчим часом.

Фінансування робіт ведеться за рахунок коштів місцевих бюджетів, зокрема, що надійшли у порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництв.

Для земель, розташованих у межах населених пунктів, незалежно від їх цільового призначення, НГО проводиться не рідше, ніж один раз на 5-7 років. Оновлені дані використовуються для встановлення обґрунтованих платежів за землю, зокрема, розрахунку вартості оренди та визначення земельного податку. При затвердженні повторної нормативної грошової оцінки збільшується орендна плата за землю. Як наслідок, надходження до місцевих бюджетів зростають.

Довідково

Правові засади проведення оцінки земель визначені Законом України «Про оцінку земель». Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

 

версія для друку