українська російська англійська
Моніторинг МІП із зони АТО: У Красногорівці на Донеччині жителі підключають українське цифрове ТВ
03.03.2016 | 13:00
МІНІСТЕРСТВО ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Моніторингова місія Міністерства інформаційної політики України, в рамках своєї роботи у зоні АТО, продовжує здійснювати аналіз стану українського мовлення на прифронтових територіях.

Відвідавши село Красногорівку неподалік лінії зіткнення, радник Міністра з питань забезпечення функціонування телерадіомовлення Олександр Бригинець повідомив, що нещодавно у місцевості не було доступу до українського ТВ, натомість зараз в Красногорівці наявні провідні українські ЗМІ (1+1, «5 КАНАЛ» та інші).

«У нас на одну антену приймаються сигнали одночасно і українські, і ворожі телеканали», - розповідає секретар місцевої ради Надія Лук'янченко. - Я б сказала 50/50».

У такому випадку місцеві жителі повинні давати самі чіткий аналіз подіям, про які інформують протилежно різні джерела.

«Однак населення робить висновки і стверджує, що вже втомилося від російської брехні, але вихід є – місцеві активно підключають популярне українське цифрове ефірне телебачення «Т-2» та встановлюють супутникові антени», - передає Бригинець із зони АТО.

Разом з тим, на виконання рішення Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення при Міністерстві інформаційної політики України в Красногорівці встановлено передавальну техніку. Жителі села зазначають, що це дало можливість отримувати безцінну для них інформацію про регіон, завдяки каналу Донецького обласного ТВ.

Крім того,  для трансляції телебачення можна було б використати й величезну телефонну вежу, що стоїть біля місцевої ради Красногорівки. Однак телефонні оператори з РФ роблять усе, щоб перешкодити трансляції українських телеканалів.

Олександр Бригинець пояснює жителям, що з цього приводу члени Комісії при МІП неодноразово зверталися до самих операторів з проханням надати вежі для розміщення телепередавачів. Наразі готується і звернення до РНБО. 

 

версія для друку