українська російська англійська
Делегація Мінприроди взяла участь у міжнародній конференції з протидії злочинам проти дикої природи
04.03.2016 | 10:34
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

1-3 березня 2016 року у Гаазі (Нідерланди) відбулася міжнародна конференція  “Save Wildlife: Act Now or Game Over”, присвячена протидії злочинам проти дикої природи. Організаторами конференції виступили Міністерство економіки Нідерландів, Гаазький інститут глобальної справедливості та Міжнародна група в сфері сталого розвитку Принца Уельського.

Від України в роботі конференції взяли участь заступник Міністра екології та природних ресурсів – керівник апарату Світлана Коломієць та головний спеціаліст департаменту охорони природних ресурсів Володимир Домашлінець.

У роботі конференції взяли участь ключові зацікавлені сторони, в тому числі представники урядів багатьох країн, лідери приватного сектору, міжнародні, благодійні та громадські організації.

Конференція була присвячена аналізу здобутків та визначенню нових, конкретних методів боротьби зі злочинами проти дикої природи і збереженню, таким чином, одного з найцінніших активів планети.

Ключовими під час обговорень стали питання про стійкі засоби для існування і економічного розвитку, а також зміцнення правоохоронної діяльності. На додаток до цих двох тем, під час Гаазької конференції особлива увага була приділена Плану дій ЄС проти торгівлі зразками дикої природи.

Основними завданнями Гаазької конференції визначено:

- посилення політичних зобов'язань і координації між країнами щодо розробки і здійснення ефективних заходів, які можуть забезпечити збереження дикої природи та запобігання і боротьбу з незаконною торгівлею дикими тваринами;

- забезпечення платформи для обговорення і узгодження конкретних дій, так званих «wildlife deals», які повинні бути реалізовані різними конфігураціями зацікавлених сторін;

- сприяння укладенню “wildlife deals” та їх подальшій реалізації як переходу від декларацій та намірів до конкретних дій;

- обмін думками з Плану дій ЄС з протидії торгівлі зразками дикої природи, що був представлений ​​під час зустрічі на високому рівні на конференції.

Нагадаємо, що саме 3 березня 1973 року було прийнято Конвенцію, що регулює міжнародну торгівлю рідкісними видами флори і фауни, відому як СІТЕС. Під міжнародною охороною на сьогодні знаходиться близько 5600 видів тварин і 30 тисяч видів рослин. Учасниками Конвенції є 180 держав, серед яких і Україна.

 

 

версія для друку