українська російська англійська
Радник Міністра: "В'їзд іноземних журналістів у Крим має бути спрощено на рівні закону"
04.03.2016 | 13:13
МІНІСТЕРСТВО ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

3 березня 2016 року радник Міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар взяла участь у відкритому засіданні Координаційної ради з питань забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополь, що відбулось у Міністерстві юстиції України.

За словами радника Міністра, зустріч покликана зокрема для обговорення проблем з якими стикаються іноземні журналісти та правозахисники, які хочуть працювати в Криму.

«Робота іноземних журналістів та правозахисників в окупованому Криму має бути пріоритетною для України у її боротьбі за півострів. Це також наша зброя на противагу РФ-пропаганді, яка переконує світ, що Крим «обрав бути з Росією та щасливий від того». Але коли журналіст з'ясовує, що його документи можуть розглядатися 5 діб та жодних гарантій, що він отримає дозвіл, багато хто обирає їхати в Крим через Москву, або відмовляється від ідеї робити матеріал», - повідомила Еміне Джеппар.

Радник Міністра наголосила, що МІП вже максимально спростило процедуру отримання спецдозволу іноземним ЗМІ на рівні практики, в межах існуючих законів.

«Фактично, такий дозвіл видається ДМС за погодженням МІП за добу. Наразі потрібно законодавчо закріпити максимально спрощену процедуру отримання дозволу», - наголосила Еміне Джеппар, додавши, що МІП продовжує роботу із пошуку оптимальної формули вирішення проблеми в’їзду іноземних ЗМІ та їх законодавчого врегулювання.

«В ідеалі, якщо журналіст має законні підстави перебування в Україні (віза чи інший документ), він вільно може заїжджати в Крим, як на територію України, без спецдозволу. Або це має бути електронний дозвіл, який можна отримати дистанційно. Ми розуміємо, що «ворожі» ЗМІ не будуть їхати через Україну, вони це можуть легко та зручно зробити через Москву. Тому процедура має носити повідомний характер. Вона навпаки має стимулювати ЗМІ їхати в Крим, не порушуючи законів України»,- зазначила радник.

Нагадаємо, робота іноземних ЗМІ регламентується постановою КМУ «Про порядок в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї» від 4.06.2015 р. № 367. Згідно з цим, журналіст має особисто подати пакет документів разом із дозволом МІП до ДМС, яка має до 5 діб на опрацювання документів в’їзду на територію.

На засіданні Координаційної ради, Українська Гельсінська спілка з прав людини презентувала законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо усунення дискримінаційних положень та врегулювання прогалин у правовідносинах з державою громадян, що проживають на тимчасово окупованій території України або переселились з неї».

 

версія для друку