українська російська англійська
Арсеній Яценюк відвідав школу на Київщині, де завдяки наданій Урядом субвенції кабінет фізики оснащено новітнім обладнанням
04.03.2016 | 15:43
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

У п’ятницю, 4 березня, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк відвідав загальноосвітню школу №3 у Вишневому на Київщині, для учнів і вчителів якої за рахунок освітньої субвенції з бюджету придбано новітнє комп’ютерне обладнання для кабінету фізики.

Арсеній Яценюк відвідав кабінет фізики, який оснащений новітнім обладнанням - цифровим вимірювальним комп’ютерним комплексом  Еinstein.

Комплекс Еinstein включає в себе комплект цифрових лабораторій вчителя та учнів і комп’ютерне та мультимедійне обладнання для проведення лабораторних робіт.

Це обладнання було придбане за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету.

Арсеній Яценюк нагадав, що в минулому році Уряд виділив на придбання такого обладнання 100 мільйонів гривень, і по Україні було облаштовано 395 таких класів: «У цьому році ми даємо місцевим бюджетам в два рази більше - 200 мільйонів гривень, щоб закупити нове обладнання і щоб українські діти користувалися новітніми технологіями».

Основне завдання Уряду в рамках реформи середньої освіти у 2016 році, підкреслив Арсеній Яценюк, -  розпочати проект опорних шкіл, забезпечити їх новим обладнанням, новою системою фінансування.

Уряд виділив кошти на те, щоби спільно з місцевими громадами придбати в цьому році тисячу шкільних автобусів. Глава Уряду нагадав, що дав доручення придбати ці автобуси до початку нового навчального року. Він також нагадав, що доручив відповідним відомствам зайнятися питанням ремонту доріг для доїзду шкільного транспорту.

Арсеній Яценюк зазначив, що зараз по Україні низка шкіл, в яких навчається дуже мало учнів, і вартість навчання учня сягає 75 тисяч гривень при середній вартості 8-9 тисяч гривень. Після створення опорних шкіл діти отримають можливість їздити в модернову школу, де є автобус, дорога, де вчитель отримує вищу заробітну платню, тому що кошти, зекономлені внаслідок створення опорної школи, ми залишаємо школі. Там дитина отримує реальні знання. Вона може здати ЗНО і потім піти або в професійно-технічну, або у вищу освіту».

«Фактично мова іде про будівництво нової якісної системи середньої освіти в країні», - наголосив Глава Уряду.

Арсеній Яценюк також побував на святковому концерті, який учні влаштували до 8 Березня.

Глава Уряду звернувся до присутніх: «Наше майбутнє знаходиться тут, в цьому залі - це ці світлі діти. І наша відповідальність - щоби наша країна відбулась, щоб ці діти мали гарну освіту й роботу, щоби наші діти були гідними громадянами європейської країни».

Він привітав викладачок із майбутнім святом 8 Березня: «На вчительських жіночих плечах будується наша країна. Тим більше в середній освіті, адже це - основа. Без школи неможливо мати ні вищої освіти, ні нобелівських лауреатів, ні якісної країни в цілому. У школі зараз виховуються ті, хто будуть рухати країну вперед».

Арсеній Яценюк подякував викладачкам за «велику і складну працю, яку вони роблять для нашої країни».

«Хочу вас запевнити в тому, що для нашого Уряду основа реформи 2016 року – це якісна середня освіта. І нам спільно всім треба взятися за руки і разом боротися», - додав Глава Уряду.

У Вишнівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №3 на Київщині навчаються 1 154 учні, близько 100 із них – із  родин тимчасово переміщених осіб.

 

версія для друку