українська російська англійська
В МЗС відбувся захід, присвячений підтримці жінок, що належать до категорії біженців та внутрішньо переміщених осіб
04.03.2016 | 19:09
МІНІСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ

4 березня напередодні Міжнародного жіночого дня в Міністерстві закордонних справ України відбувся захід, присвячений підтримці жінок, що належать до категорії біженців та внутрішньо переміщених осіб.

Метою заходу було привернення уваги міжнародної спільноти та української громадськості до ситуації у цій сфері в Україні, а також в загальноєвропейському контексті, враховуючи цьогорічну ініціативу Європейського Союзу присвятити цей день посиленню підтримки жінок біженців і шукачів притулку.

Захід відкрив заступник Міністра закордонних справ України Сергій Кислиця. Відзначивши необхідність захисту прав жінок загалом, виклики, що постають перед жінками біженцями, переміщеними і шукачами притулку  у світі та в Україні, він підкреслив важливість дотримання міжнародних стандартів у сфері боротьби з дискримінацією та насильством щодо жінок.

На заході виступили народний депутат України М.Іонова, представники  міжнародних організацій в Україні, зокрема, ЄС, Ради Європи, ОБСЄ, структури «ООН-Жінки» та представники неурядових організацій. Спільним сигналом усіх виступів було привернення уваги до того, що переважну більшість ВПО в Україні становлять саме жінки, тому важливим є  комплексний підхід до врахування потреб та захисту їхніх прав.

Окрему увагу було привернуто до виступів представниць громадської ініціативи «КримСОС» Т.Ташевої та Е.Асанової, як до реального прикладу  організації підтримки захисту прав та iнтepeciв ВПО та інших людей зі Сходу України та з Криму, які постраждали внаслідок російської агресії проти нашої держави.

 

 

 

версія для друку