українська російська англійська
Арсеній Яценюк: У поточному році мають бути відкриті 100 опорних шкіл
06.03.2016 | 20:02
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

У поточному році мають бути відкриті 100 базових опорних шкіл. Для цього Уряд виділяє 200 мільйонів гривень: «Окрім цього, ми отримуємо донорську допомогу від міжнародних фінансових організацій», - повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у «10 хвилинах» у неділю, 6 березня.

Зміни в системі освіти Арсеній Яценюк назвав одним із пріоритетів Уряду в поточному році.

Він нагадав, що протягом останніх двох років Уряд розпочав масштабну реформу вищої освіти: «Ми прийняли новий закон. Ми підписали угоду з Європейським Союзом «Горизонт 2020», яка дає можливість доступу для українських науковців та студентів до європейських фондів та європейських знань і європейської якості навчання»

«Зараз нам необхідно турбуватися саме про середню школу», - підкреслив Глава Уряду.

На сьогодні в Україні в середній школі навчаються близько 4 мільйонів дітей: «17 тисяч шкіл і майже півмільйона вчителів дають можливість нашим дітям отримати знання».

Водночас, зазначив він, основним критерієм є якість: «Саме для того, щоб середня освіта стала якісною, Уряд запропонував новий проект опорних шкіл. Це нова система якісної освіти для дітей, які навчаються в маленьких містечках та селищах».

«Створюється система, де базова школа має інвестиції в навчання і якісні знання. Це означає, що в такій школі безкоштовний інтернет, до такої школи купуються нові класи фізики, математики, хімії, біології. В такій школі є мультимедійний комплекс, відправляються кошти на ремонт спортивних залів і кабінетів, здійснюються заходи з енергоефективності - пластикові вікна, утеплення школи. Це нормальні умови для того, щоб наші діти отримували якісні знання», - пояснив Арсеній Яценюк.

Окрім того, для вчителів створюються умови для підвищення заробітної платні, адже кошти від оптимізації мережі шкіл залишаються в цій базовій школі і «можуть використовуватися директором на власний розсуд, для того щоб підвищити матеріально-технічне забезпечення школи та підвищити розмір заробітної платні для вчителів».

Кожна опорна школа буде мати не менше трьох філій – шкіл першого ступеня, з 1 по 4 клас: «Далі діти після 4 класу будуть мати можливість навчатися в опорній школі».

Він також підкреслив, що Уряд виділив 500 мільйонів гривень на придбання нових автобусів для шкіл: «На умовах співфінансування з місцевими органами влади до 1 вересня ми можемо купити тисячу шкільних автобусів».

Арсеній Яценюк звернувся до представників місцевого самоврядування невідкладно оголосити тендери на придбання шкільних автобусів.

Глава Уряду нагадав, що в результаті процесу фінансової децентралізації відбулося значне збільшення доходів місцевих бюджетів. Арсеній Яценюк звернувся до органів місцевого самоврядування при плануванні системи опорних шкіл відправити левову частку цих коштів на ремонт доріг: «Для того щоб наші діти на нових шкільних автобусах могли доїхати до нової якісної української опорної школи».

 

версія для друку