українська російська англійська
Україна та Іран переходять до реалізації спільних проектів в економічному співробітництві, - Геннадій Зубко
07.03.2016 | 15:33
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Ми підписали Меморандум про взаєморозуміння V засідання Міжурядової українсько-іранської спільної комісії з економічного та торговельного співробітництва, який визначає всі напрямки співпраці між Україною та Іраном. Про це сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, голова української офіційної делегації в Ірані Геннадій Зубко, коментуючи підписання Меморандуму в понеділок у Тегерані.

"Цей документ стане конкретним планом дій для наших країн у розвитку двосторонньої співпраці. Він визначатиме конкретні строки та виконавців по всіх напрямках економічного співробітництва", - наголосив Геннадій Зубко.

Урядовець зазначив, що цей документ детально опрацьовувався членами українсько-іранської спільної комісії кілька днів напередодні підписання.

 "Дуже важливо, що ми визначились із переходом до реалізації конкретних спільних проектів та кооперації", - наголосив він.

 За його словами, наші країни розширять та нарощуватимуть товарообіг в аграрній сфері. "Україна зацікавлена у розширенні номенклатури сільськогосподарської продукції для поставок до Ірану, зокрема, зернових, рослинних олій, тваринницької продукції, живої худоби, цукру та кондитерських виробів, фруктів та овочів. Іран зацікавлений у експорті сільськогосподарської продукції до України, зокрема сухофруктів, креветок, риби, фруктів та овочів", - розповів урядовець.

 "Ми запропонували Ірану залучати інвестицій в лісову галузь України та співпрацювати в галузі рибного господарства, створювати спільні підприємства по розведенню та вирощуванню осетрових, лососевих та інших видів риб", - сказав Геннадій Зубко.

 За його словами, Іран готовий створювати спільні підприємства та розвивати переробку продукції агропромислового комплексу в Україні. Україна запропонувала Ірану співробітництво у розвитку інфраструктури та логістики, необхідної для полегшення торгівлі сільськогосподарськими продуктами.

 "Україна запросила іранських інвесторів до участі в приватизації українських підприємств. Ми домовились про створення спільного комітету з інвестицій для розвитку різних форм інвестиційного співробітництва, у тому числі державно-приватного партнерства", - сказав він.

Геннадій Зубко наголосив, що Україна та Іран продовжать співпрацю в банківській сфері для створення спрощених умов для розвитку торговельно-економічних зв’язків у різних секторах. "Центральні банки України та Ірану погодилися опрацювати можливість використання національних валют для розрахунків при здійсненні двостороннього товарообігу", - сказав він.

"Ми також активізуємо роботу Спільної українсько-іранської ділової ради, в Тегерані буде проведено її перше засідання", - сказав він.

Віце-прем’єр-міністр України наголосив, що Україна та Іран зацікавлені у подальшому розвитку співпраці в секторі видобування вугілля, модернізації, ремонту та взаємних поставок обладнання, запчастин  та комплектуючих до нього. "Українські науково-дослідницькі установи можуть проектувати вугільні шахти для іранських компаній збагачення вугілля", - зазначив Геннадій Зубко.

"Ми також домовились про укладання нових контрактів, залучення українських фахівців у металургійній галузі та домовились сприяти реалізації спільних проектів.  Україна має великий досвід у проектуванні, будівництві та введенні в експлуатацію металургійних, хімічних підприємств і підприємств з переробки корисних копалин", - зазначив урядовець.

Віце-прем’єр-міністр України повідомив, що буде розширено співпрацю у напрямі виробництва різних типів та моделей вантажних та пасажирських вагонів, вагонів для метрополітену, а також постачання вагонів, комплектуючих та запасних частин. Також будуть розширені поставки продукції автомобілебудівної галузі, обладнання бурового шахтного устаткування, бурового устаткування для підземних та відкритих робіт, підземних навантажувальних машин, рудничного транспорту.

"Ми домовились розширити  співпрацю в авіаційній галузі. Компанії наших країн співробітничатимуть у напрямках модернізації літака АН-140-100 та його спільному серійному виробництві, в проектуванні та виробництві нових модифікацій літака Ан-140-100, у сфері маркетингу та продажу пасажирських літаків АН-158 в Ірані та регіоні, у напрямку поставки транспортних цивільних невійськових літаків АН-178", - сказав Геннадій Зубко.

"Іран готовий до транзитного перевезення товарів України у країни Центральної Азії, Афганістан та інші країни регіону. Ми розширимо співпрацю в галузі залізничних перевезень. Іран зацікавлений у залучені українських компаній до співробітництва в різних сферах залізничного транспорту, зокрема, щодо залізничного рухомого складу, супутнього обладнання та розвитку залізничної інфраструктури", - розповів він.

Віце-прем’єр-міністр України зазначив, що Іран готовий співпрацювати з Україною у напрямку розвитку комбінованих перевезень з використанням  коридору «Перська затока, Іран (Астара і Каспійське море) – Чорне море, Європейські країни».

Довідково

Українську частину Комісії очолює Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин, Іранську частину Комісії очолює Міністр Сільськогосподарського Джихаду Ісламської Республіки Іран Махмуд Ходжаті.

 

версія для друку