українська російська англійська
Політичне керівництво нашої держави переконане, що майбутнє Українського війська неможливе без міжнародних безпекових організацій, - Степан Полторак
08.03.2016 | 14:38
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Сьогодні, 8 березня, у штаб-квартирі Альянсу відбулася зустріч  Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга та Міністра оборони України генерала армії України Степана Полторака.

Цей діалог демонструє увагу до низки процесів, зокрема процесів реформування, що наразі тривають в Україні.

„Зупинивши подальшу агресію та просування військ Російської Федерації, ми зосередили наші основні зусилля на реформуванні Збройних Сил України. Політичне керівництво нашої держави переконане, що майбутнє Українського війська неможливе без міжнародних безпекових організацій, а відтак, принципи його побудови мають ґрунтуватись на основних засадах Альянсу”, - наголосив Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак.

Під час зустрічі також було наголошено, що нині ЗС України стоять на порозі створення новітніх Збройних сил, що будуть повністю взаємосумісними з підрозділами країн-членів Альянсу. Йдеться про оновлену, більш ефективну та боєздатну армію, чий величезний досвід, здобутий за часи протидії агресії з боку Російської Федерації, буде поєднуватись із сучасними принципами демократичного цивільного контролю.

”Все це стало можливим завдяки побудові по-справжньому плідного та ефективного співробітництва між Україною та НАТО, - зазначив під час свого виступу у штаб-квартирі Альянсу очільник оборонного відомства України. - Від самого початку агресії з боку Росії, Альянс неодноразово засвідчував солідарність із позицією України, підтримуючи діяльність нашої держави, спрямовану на відновлення суверенітету та територіальної цілісності”.

Міністр оборони України підкреслив, що НАТО продовжує відігравати важливу роль у підготовці та проведенні комплексного реформування Збройних сил України. За його словами, саме залучення експертів від НАТО та інших держав дозволило створити оновлену Стратегію національної безпеки, Воєнну доктрину та Концепцію розвитку сектору безпеки і оборони України. Наразі, на завершальному етапі знаходиться останній документ стратегічного значення. Йдеться про Стратегічний оборонний бюлетень, що має стати дорожньою картою реформи оборонного сектору України.

„Президент України поставив чітке завдання перед Міністерством оборони України - створити повністю взаємосумісні Збройні сили, спроможні захистити незалежність та територіальну цілісність нашої держави. І для виконання цього завдання відведено чіткі терміни, - зазначив генерал армії України Степан Полторак. - Не менш важливим завданням є проведення всіх необхідних заходів з метою набуття членства в НАТО.  Цей процес потребуватиме від України чималої рішучості та зусиль”.

Варто зазначити, що кількість загроз та викликів для України не спадає. Лише упродовж лютого 2016 року незаконні збройні формування на Донбасі порушили режим припинення вогню понад 1400 разів. При цьому, у багатьох випадках, обстріли бойовиками велися із використанням озброєння, що мало бути відведено за Мінськими домовленостями.

„Ми із нетерпінням чекаємо чергового засідання комісії Україна - НАТО на найвищому рівні, що має відбутись в рамках Саміту НАТО у Варшаві. Ми сподіваємося, що країни - члени Альянсу ухвалять важливі рішення щодо подальшої підтримки процесу реформування Збройних Сил України, адже цей процес матиме величезне значення, як для України, та і для Європи в цілому”, - зазначив генерал армії України Степан Полторак.

 

версія для друку