українська російська англійська
Україна та Іран обговорили напрямки співробітництва в енергетичній сфері
09.03.2016 | 12:04
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин у складі урядової делегації, що перебувала в Тегерані з 6 по 8 березня, зустрівся зі своїм колегою Хамідом Чітчияном, Міністром енергетики Ісламської Республіки Іран.

Очільники відомств обговорили ключові напрямки співпраці в енергетичній сфері, сфокусувавшись на проектах, які можуть бути реалізовані найближчим часом.

«Я вражений предметністю дискусії, яку демонструє іранська сторона. Фактично одразу після перемовин відбуваються зустрічі з представниками українських підприємств, з обговоренням конкретики та детальним опрацюванням проектів», - сказав Володимир Демчишин, коментуючи результати перемовин.

Україна та Іран домовилися про початок роботи над проектами участі українських підприємств у модернізації іранської енергетичної інфраструктури та тепло- і гідрогенерації. Зокрема, йшлося про будівництво та модернізацію електромереж 400 кВ.

Також уже обговорено залучення українських фахівців до обслуговування, модернізації та безпекових проектів Бушерської АЕС.

Іранська сторона також висловила готовність до участі в модернізації української газотранспортної системи, організації поставок нафти до Одеси та газу з Південного Парсу (район Ірану) через Туреччину та Україну до Європи.

Міністр енергетики Ісламської Республіки Іран також висловив зацікавленість в участі цієї країни у приватизації енергетичних об'єктів, які Україна відкриває завдяки реформуванню ринку.

Делегацію України під час візиту до Ісламської Республіки Іран очолював Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

Міністр Володимир Демчишин є головою української частини Комісії з економічного та торговельного співробітництва.

версія для друку