українська російська англійська
Модернізація та автоматизація – пріоритетне питання діяльності підприємств та організацій системи Держрезерву у 2016 році
10.03.2016 | 14:05
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО РЕЗЕРВУ УКРАЇНИ

З 2-го по 19-те лютого у Держрезерві проходили засідання Погоджувальної ради.  Одним із важливих питань, які піднімались директорами державних організацій та підприємств сфери управління Держрезерву під час роботи Погоджувальної ради, було питання проведення модернізації виробництва. Результатом модернізації має стати  оптимізація витрат та покращення ефективності ведення господарської діяльності.  Так, на 2016 рік запланована сума коштів для проведення модернізації на підприємствах та організаціях становить 52 млн. грн. З цих коштів на модернізацію державних організацій буде виділено 30 млн. грн., на державні підприємства – 22 млн. грн.

Основними джерелами фінансування вищевказаних заходів стануть прибуток підприємств за 2015 рік, амортизаційні відрахування, перерозподіл державних асигнувань, в тому числі перехід на самостійне фінансування організацій системи та поточна прибуткова діяльність. 

Ключовими напрямами проведення модернізації державних організацій є удосконалення системи раннього виявлення надзвичайних ситуацій, модернізація системи пожежогасіння, встановлення автоматизованої комплексної системи наливу  нафтопродуктів.  Для державних підприємств важливими є питання модернізації зерносушарок, придбання нового, сучасного лабораторного обладнання. Для підприємств, які займаються переробкою – модернізація релейної системи управління борошномельним комплексом та перехід на автоматизовану систему управління технологічним процесом.

Деякі підприємства та організації вже розпочали процес модернізації. Зокрема, на ДП «Куліндорівський КХП» встановлено нову систему дистанційного відбору проб зерна, на ДО «Укрпродконтракт» запровадили відеонагляд території, на ДП «Златодар» встановили комплексне програмне забезпечення «Управління елеватором».

«Без проведення необхідних заходів щодо енергоефективності, автоматизації процесів та систем внутрішньої безпеки немає майбутнього у будь-якого підприємства. Тому фактичні інвестиції системи Держрезерву цього року є лише початковим кроком у розбудові конкурентоспроможності наших підприємств та організацій і, безумовно, додатковим поштовхом до економічного зростання України», – зазначив Голова Держрезерву Вадим Мосійчук.

 

версія для друку