українська російська англійська
Програму переходу з військової кар'єри на професійну цивільну на прикладі Німеччини обговорили в Національному університеті оборони України
10.03.2016 | 14:14
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

За підтримки Офісу зв’язку НАТО в Україні у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського пройшов семінар з вивчення досвіду Федеративної Республіки Німеччини щодо професійної адаптації для військових, які залишають службу в Збройних Силах України.

Мета інформаційного обміну полягає у необхідності докорінних змін в українській національній системі професійної адаптації колишніх військовослужбовців, і в першу чергу, у підвищенні привабливості військової служби.

Захід відбувався в рамках Трастового фонду Україна-НАТО. У червні 2015 року він запровадив в Україні Програму переходу з військової кар’єри на професійну військову для колишніх військовослужбовців, яка розрахована на три роки.

Для реалізації даного проекту в Україні створена та вже активно діє міжвідомча робоча група, а також функціонує керівний комітет, який очолює заступник Міністра оборони України.

Як розповів керівник Програми з питань Трастового фонду Україна-НАТО зі створення системи переходу з військової кар’єри на професійну цивільну КрістоферШтаудт, протягом останніх 20 років в Україні було багато спроб запровадження цієї системи. Однак результати діяльності структур, які раніше опікувалися цими питаннями, не дуже суттєві. Так, у період з 1997 до 2011 року допомогу мали отримати 20 тисяч колишніх військовослужбовців, але бюджетних коштів, які були виділені, вистачило лише на підготовку 639 осіб.

«Тож маємо надію, що семінар в Національному університеті оборони – це перший крок у нових підходах до професійної адаптації для військових, які залишають службу у збройних силах. У свою чергу ми гарантуємо, що Офіс зв’язку НАТО в Україні й надалі надаватиме допомогу у створенні нової української системи переходу з військової кар’єри на цивільну», наголосив КрістоферШтаудт.

Військовий аташе з питань оборони посольства ФРН в Україні полковник Крістіан Фарконде висловив впевненість, що німецький досвід професійної адаптації військовослужбовців є для України особливо актуальним, адже держава переживає кризову ситуацію. На сході країни українські військовослужбовці несуть свою службу за дуже складних умов, щоденно ризикуючи своїм життям. І тому вони повинні мати певну особливу мотивацію, щоб успішно виконувати бойові завдання.

«Необхідно зробити усе необхідне, щоб завдяки спільним зусиллям різних структур, установ здійснювати професійну перепідготовку військових та їх працевлаштування,  зазначив він. І, звичайно, було б дуже добре, аби за німецьким зразком, колишні учасники бойових дій, учасники АТО, мали переваги при зарахуванні на державну службу або працевлаштуванні у приватних, бізнесових структурах. Адже у Німеччині в системі державної служби резервується певна кількість робочих місць для колишніх військовослужбовців, і це є певним чином формою визнання їх заслуг».

За словами старшого державного службовця Міністерства оборони ФРН Річарда Коха, із самого початку створення у Бундесвері замислювались, яким чином складатиметься подальша доля військовослужбовців. І завжди німецькі збройні сили рекламували себе і активно боролися за найкращі кадри.

«Але реклама може принести плоди лише тоді, коли молодим людям, які лише збираються поповнити армійські лави, показувати, що з ними буде після завершення служби. Запровадивши систему професійної перепідготовки, треба піклуватися, щоб вчорашні військовослужбовці змогли бути конкурентоспроможними на ринку праці», підкреслив експерт. 

 

версія для друку