українська російська англійська
У Запорізькій області доступні цифрові дані про 70% зареєстрованих земельних ділянок
10.03.2016 | 16:33
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ ТА КАДАСТРУ

У Запорізькій області відкрили в електронному форматі 369 328 поземельних книг. Інформацію про землі аналізують, перевіряють та оцифровують державні кадастрові реєстратори територіальних підрозділів Держгеокадастру регіону.

Фактично доступні дані про майже 70% зареєстрованих в області земельних ділянок. У електронному форматі необхідно створити ще 164 583 поземельних книг.

Найбільшу кількість пакетів документів з початку цього року відкрили у м. Мелітополь - 30516 та Оріхівському районі - 24893 (99% від зареєстрованих ділянок), м. Бердянськ – 15327 (93%), м. Токмак – 4034 (91%) та Бердянському районі - 23836 (83%).

Відкриття поземельних книг – одне з ключових завдань у сфері земельних відносин. Спеціалісти аналізують повноту та достовірність відомостей про земельні ділянки, що переносяться з державного реєстру земель та інших кадастрів до бази ДЗК. Публічні дані про земельні ділянки відкривають доступ до реєстру власників земель та прискорюють процес надання адміністративних послуг в он-лайн режимі.

Довідково

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про Державний земельний кадастр» поземельна книга – це документ Державного земельного кадастру, що містить відомості про земельну ділянку: кадастровий номер; площу; місцезнаходження; склад угідь; цільове призначення (категорія земель, вид використання земельної ділянки в межах певної категорії земель); нормативну грошову оцінку; інформацію про власників (користувачів) земельної ділянки відповідно до даних про зареєстровані речові права у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно; дані про бонітування ґрунтів тощо.

версія для друку