українська російська англійська
Олексій Павленко: Україна стала найбільшим експортером кукурудзи до Китаю
10.03.2016 | 17:44
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

«2015 рік став роком серйозної роботи в розвитку діалогу та активізації торговельно-економічного співробітництва між Україною та Китайською Народною Республікою. Сьогодні очевидно, що за цей рік ми досягли значних результатів в освоєнні великого та перспективного китайського ринку», - зазначив  Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

Він повідомив, що товарообіг між країнами за минулий рік склав $1,3 млрд., тоді як у 2014 році цей показник становив лише 932 млн. Таких цифр вдалося досягти за рахунок експорту, який за 12 місяців 2015 року становив $1,2 млрд., що майже в 2 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року. Водночас, за словами Міністра, імпорт впав практично в 2 рази, і становив $94 млн. у 2015 році проти $165 млн. у 2014.

Очільник відомства наголосив, що зростання експорту української продукції в КНР відбулося завдяки збільшенню поставок продукції рослинного походження. В першу чергу це стосується зернових ($678 млн.) та олії ($534 млн.), обсяги експорту яких зросли  на 83,5% та 46,6% відповідно.

 «За підсумками липня-грудня 2015/2016 МР Україна стала найбільшим експортером кукурудзи до Китаю, випередивши навіть США. Зокрема, нам вдалося експортувати 3,85 млн. тонн цієї культури, що складає 81% від загального обсягу її експорту. Крім того, нещодавно Китай законтрактував близько 1,2 млн. тонн кукурудзи з поставками в першому кварталі поточного року. Основний обсяг буде знову поставлятися з України», - додав Олексій Павленко.

Серед інших експортних груп товарів, які Україна поставляє до Китаю, Міністр відзначив продукцію борошномельно-круп’яної промисловості ($17 млн.), какао-боби, продукти з них, шоколад ($3 млн.), кондитерські вироби ($2 млн.), залишки та відходи харчової промисловості ($1,6 млн.), сири і йогурти ($934 тис) тощо.

Щодо імпорту, то основну частку товарів тут складають залишки та відходи харчової промисловості ($13 тис), тютюн та вироби з нього ($13 млн.), кава, чай, мате та прянощі ($10 млн.), шелак, камеді та смоли ($8 млн.), овочі, рослини і коренеплоди ($6 млн.).

«Завдяки таким показникам Китай сьогодні займає першість серед торговельних партнерів України. Зважаючи на те, що це практично найбільший ринок споживання агропродукції у світі, який у перспективі буде тільки зростати, можна сміливо стверджувати, що взято правильний курс», - підкреслив Олексій Павленко.

 

версія для друку