українська російська англійська
Сподіваємося на відкриття китайського ринку для українського соняшникового шроту, - Олексій Павленко
10.03.2016 | 17:54
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

У найближчому майбутньому ми сподіваємося розширити перелік вітчизняних товарів сільського господарства, які будуть спрямовуватися на ринок Китаю. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

За його словами, найбільш перспективним вектором експорту сьогодні є український соняшниковий шрот, адже Україна входить до трійки світових лідерів виробництва цього продукту разом з Аргентиною та Росією.

«Дозвільні документи для відкриття ринку Піднебесної для українського шроту перебувають наразі на фінішній стадії імплементації, і ми сподіваємося, що найближчим часом цей напрям буде реалізовано», - додав очільник відомства.

Крім того, він висловив сподівання на розширення переліку виробників, які можуть поставляти свою молочну продукцію до Китаю. За його словами, в результаті тривалих та складних перемовин з китайськими колегами минулого року дозвіл на експорт вже отримали 18 молочних компаній. Наразі Мінагрополітики працює над тим, щоби їх кількість була збільшена.

«Окрім цього, ми докладаємо зусиль, аби відкрити китайський ринок для українських ягід, м'ясної продукції та ковбасних виробів. Крім того, немає сьогодні перешкод, продавати Китаю українські вина, експорт яких склав за минулий рік лише $9 тис. Це надзвичайно маленька цифра, яка, я сподіваюся, у найближчому майбутньому буде істотно збільшена», - наголосив Міністр Олексій Павленко.

 

версія для друку