українська російська англійська
Керівник Держстату Ірина Жук узяла участь у черговій сесії Статистичної комісії ООН
11.03.2016 | 12:17
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ

У період з 8 по 11 березня 2016 року в. о. Голови Державної служби статистики Ірина Жук узяла участь у 47-й пленарній сесії Статистичної комісії ООН (Нью-Йорк, США).

Головні теми цьогорічної сесії були присвячені розробці системи глобальних показників для відстеження цілей і завдань Порядку денного сталого розвитку до 2030 року, дотриманню основоположних принципів офіційної статистики, програмі міжнародних зіставлень, а також питанням із різних галузей статистики.

Учасники заслухали доповідь Генерального секретаря про хід здійснення програми перетворення офіційної статистики та іншої пов'язаної з цим діяльності, у якій акцентувалось на необхідності вироблення керівних рекомендацій щодо практичних способів сприяння здійсненню програми перетворення офіційної статистики на державному, регіональному і глобальному рівнях у рамках міжнародного співробітництва.

Під час пленарних засідань окрему увагу було приділено розгляду Програми розвитку офіційної статистики та Програми міжнародних співставлень, а також питанням використання великих даних для офіційної статистики, удосконалення статистики національних рахунків, еколого-економічного обліку та зміни клімату, розробки та впровадження міжнародних статистичних класифікацій, промислової статистики, вимірювання інформаційно-комунікаційних технологій, статистики біженців та внутрішньо переміщених осіб, а також статистики державного управління. У ході дискусій та обговорень І. Жук представила позицію української статистики із зазначених питань.

Крім того, відбулися двосторонні робочі зустрічі в. о. Голови Держстату із представниками міжнародних організацій, зокрема з директором Директорату А Євростату та головою статистичного підрозділу ЮНІДО, а також керівниками статистичних служб низки країн: Азербайджану, Болгарії, Вірменії, Білорусі, Грузії, Латвії, Литви, Молдови та Польщі.

Участь української сторони у цьому заході сприятиме зміцненню потенціалу вітчизняної  статистики, підвищенню її іміджу в міжнародній статистичній спільноті та посиленню партнерських відносин, виконанню умов Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Довідково

Статистична комісія ООН є вищою організацією в міжнародній статистичній системі, яка розглядає та затверджує міжнародні статистичні стандарти. Комісія узгоджує спеціальні питання розвитку статистики, що наразі актуальні для міжнародної статистичної спільноти, методологічні питання, питання координації та інтеграції міжнародних статистичних програм, підтримки заходів технічного співробітництва у сфері статистики та організаційні питання.

 

версія для друку