українська російська англійська
Олексій Павленко: Україна зміцнює свої позиції в якості глобального сільськогосподарського виробника
11.03.2016 | 16:23
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

Міністр аграрної політики та продовольства України взяв участь у конференції «Актуальні проблеми сільського господарства та сільських районів в Європі і оцінки можливостей та загроз для даної галузі протягом 2016-2020 рр.», яка проходить 11-12 березня у м. Ясьонка, Республіка Польща.

Під час свого виступу він повідомив про ситуацію і перспективи сільського господарства України на тлі економічної ситуації в країні.

«Україна зміцнює свої позиції в якості глобального сільськогосподарського виробника. За останні 10 років ми збільшили експорт сільськогосподарської продукції у декілька разів – до 14,8 мільярдів доларів США у 2015 році. Навіть з меншою кількістю сільськогосподарських угідь і портів у зв'язку з військовими діями на Сході України та анексію Криму, Україні вдалося збільшити експорт зернових більш, ніж на 4,5% - до 35 млн. тонн у 2014-2015 маркетинговому році. Завдяки таким показникам Україна посідає третє місце у світі з експорту зернових. У 2016 прагнемо збільшити цей експорт до 37 млн. тонн», - зазначив Олексій Павленко.

Очільник відомства звернув увагу на проведені в галузі реформи, серед яких - дерегуляція, приватизація, боротьба з корупцією, реформа у сфері рибного та лісового господарств, у сфері харчової безпеки та розвитку сільських територій.

«Завдяки злагодженим діям команди Мінагрополітики нам вдалося значно спростити процедуру реєстрації підприємств, скасувати необхідність обов’язкового отримання частини дозволів і ліцензій, у тому числі карантинного сертифікату, розпочати реформу кадастрової системи обліку земель та процес приватизації державних сільськогосподарських підприємств», - повідомив Міністр.

Він додав, що підписання Угоди про асоціацію з ЄС означає для України вибір не лише європейських цінностей, але і європейських стандартів роботи, у тому числі у сфері сільського господарства. Саме тому гармонізація вітчизняного законодавства із європейськими нормами та практиками є також пріоритетним завдання Міністерства.

Крім того, Олексій Павленко звернув увагу на розробку та прийняття Єдиної комплексної Стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на 2015-2020 роки.

«Міністерство розробило і представило єдину і всеосяжну стратегію з питань сільського господарства і розвитку сільських територій 2015-2020 – дорожню карту реформ аграрного сектору України. Сьогодні розпочалася робота з реалізації принципів Стратегії. Ми сподіваємося на допомогу ЄС у цьому процесі», - підкреслив Міністр.

При цьому він нагадав, що робота над Стратегією здійснювалася в рамках 8 робочих груп і 24 підгруп. У процесі розробки взяли участь близько 170 міжнародних експертів ФАО, Європейської Комісії, ЄБРР, МФК, Світового банку, НКР і представники громадянського суспільства України.

 

 

 

версія для друку