українська російська англійська
У Миколаївській області учасники АТО стануть власниками майже 5600 гектарів земель
12.03.2016 | 10:15
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ ТА КАДАСТРУ

Із заявами про отримання землі до територіальних органів землевпорядної служби та органів місцевого самоврядування Миколаївської області звернулося 6 437 учасників АТО. Найбільше заяв на отримання землі надійшло у м. Миколаєві (2 376), Миколаївському (435), Первомайському (328) районах та у м. Первомайську (311). Усі клопотання учасників АТО розглядаються у стислі терміни та в першочерговому порядку.

На сьогодні вже 3 248 військовослужбовців та членів родин загиблих розпочали процес оформлення землі у власність. Саме таку кількість дозволів учасникам АТО надали на розробку проектів землеустрою для відведення землі різного цільового призначення. Інші звернення знаходяться на стадії розгляду. Загальна площа земельних ділянок, що будуть передані у власність, становить 5 589,5 гектара.

Учасники АТО планують використовувати 2 895 ділянок площею 5 477 га для ведення особистого селянського господарства. Під будівництво та обслуговування житлового будинку та господарських споруд військовослужбовці отримають 1 029 ділянок площею 104,5 гектара. Для ведення садівництва відведуть 57 ділянок площею 5,9 гектара.

Військовослужбовці, які вирішили отримати землю на території Миколаївщини, можуть ознайомитись з переліком зарезервованих земель у графічному альбомі-атласі, розміщеному на офіційному сайті головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області.

Довідково

Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.

 

версія для друку