українська російська англійська
У Національній академії Держприкордонслужби відбувся випуск офіцерів-прикордонників
12.03.2016 | 15:10
АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

Сьогодні у Національній академії Держприкордонслужби України ім. Богдана Хмельницького відбувся 24-й випуск офіцерів-прикордонників. Цього року з навчального закладу випускаються 273 військовослужбовці, 3 з яких занесені на Дошку пошани, а 44 отримали диплом з відзнакою.

У заході з нагоди дострокового випуску офіцерів взяв участь заступник Глави Адміністрації Президента України Андрій Таранов та Голова Державної прикордонної служби України Віктор Назаренко. Серед гостей свята також були представники органів місцевої влади, рідні випускники та ветерани-прикордонники.

У цей день держава отримує поповнення офіцерськими кадрами прикордонної служби за різними спеціальностями. Зокрема, підрозділи кордону посилять офіцери, які навчалися на факультеті підготовки керівних кадрів, факультетах охорони та захисту державного кордону, правоохоронної діяльності та правознавства, іноземних мов та гуманітарних дисциплін, а також інженерно-технічному факультеті. Молоді офіцери будуть направлені на всі ділянки держрубежу, окрім в райони проведення антитерористичної операції.

Під час урочистостей заступник Глави Адміністрації Президента України вручив випускникам академії дипломи, а також відзначив окремих військовослужбовців відомства державними нагородами. Відповідним Указом Президента України «Про відзначення державними нагородами України» медаллю «За бездоганну службу» III ступеня нагороджені 2 військовослужбовців, ще 3 прикордонники отримали медаль «Захиснику Вітчизни». Крім того, 21 прикордонник цього дня заохочений відомчими відзнаками.

Незабутнє враження в усіх присутніх залишило прощання випускників з Бойовим Прапором академії та проходження урочистим маршем. Цей ритуал завершив офіційну частину чергового випуску офіцерів Національної академії Державної прикордонної служби України.

Зазначимо, що історія єдиного в Україні вищого прикордонного начального закладу розпочалася в січні 1993 року. Тоді на базі Хмельницького вищого артилерійського командного училища було створено Інститут Прикордонних військ України та проведено перший випуск — 90 офіцерів-прикордонників.

Сьогодні академія стала провідним військовим навчальним закладом, що готує професіоналів, які на високому рівні виконують відповідальні завдання з охорони державного кордону України.

версія для друку