українська російська англійська
Моніторинг МІП із зони АТО: В прифронтовому Новоайдарському районі Луганщини запрацювали три місцевих мовники
14.03.2016 | 14:14
МІНІСТЕРСТВО ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

«У Новоайдарському районі Луганської області ситуація з українським мовленням умовно ділиться на дві частини. В прифронтовій зоні доступ до українського ТБ і радіо ускладнений,  а от на інших територіях ситуація значно покращилася - до загальнонаціональних телеканалів додалися три - обласне телебачення «ЛОТ»,  приватний обласний канал «ІРТА» та місцеве обласне радіо «Пульс», яке особливо дошкуляє окупантам з так званої ЛНР», - передає із зони АТО радник Міністра інформаційної політики з питань забезпечення функціонування телерадіомовлення Олександр Бригинець.

У рамках моніторингової місії Міністерства інформаційної політики України радник зустрівся з в.о. голови Новоайдарської військово-цивільної адміністрації Олегом Юрченком та з’ясував, що  в прифронтовій зоні доступ до українського ТБ і радіо ускладнений, в тому числі через глушіння українського сигналу.

Олександр Бригинець повідомляє, що окупаційна влада вже неодноразово приймала рішення про глушіння наших сигналів, але, з того боку лінії розмежування, сигнал нашого радіо і далі успішно приймають.

Олег Юрченко розповідає: «Хоча, звичайно, якби не російський страх нашої правди, можливості для прийому були б у місцевих жителів значно кращі».

Крім того, частина району знаходиться в низині на лівому березі Сіверського Донця і високі схили перекривають сигнал.

У цьому напрямку в рамках діяльності Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення при Міністерстві інформаційної політики України в районі йде робота як над пошуком механізму передачі сингалу централізовано, так і розробляється система точкового інформування.

версія для друку