українська російська англійська
Земельні аукціони на Волині дозволили на 66% збільшити вартість прав на землю
14.03.2016 | 14:25
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ ТА КАДАСТРУ

У Волинській області з початку відбулося 15 земельних аукціонів. На торгах пропонувалось взяти в оренду або придбати у власність 40 ділянок загальною площею 841,3 га державної та комунальної власності різного призначення. Вартість прав на окремі ділянки зросла на 66%. Сумарно місцеві бюджети отримали 966,2 тис. грн. надходжень.

На шести аукціонах організатори передали у власність або користування 12 ділянок комунальної власності. Землі загальною площею 156,9 га розташовані у Ковельському, Луцькому, Любешівському, Турійському районах та м. Володимир-Волинський. Стартова ціна прав на землю становила 291,3 тис. гривень. В результаті конкурентної боротьби між учасниками торгів вартість прав власності та оренди вдалось збільшити на 66%, до 438,8 тис. гривень. Отримані кошти перерахують до бюджетів місцевих громад.

Ще на дев’яти торгах в оренду передали 28 ділянок державної власності сільськогосподарського призначення. Інвесторам пропонували взяти в оренду землі на території Ковельського, Ківерцівського, Локачинського, Маневицького, Ратнівського, Старовижівського та Турійського районів Волині. Загальна площа усіх ділянок 684,4 гектара. За підсумками торгів ціна річної оренди становила 527,4 тис. грн. (стартова ціна 509,3 тис. грн.).

«Земельні торги наразі є максимально прозорим механізмом реалізації прав на землю. Механізм проведення аукціонів мінімізує корупційні ризики та сприяє збільшенню бюджетних надходжень», - наголосив начальник головного управління Держгеокадастру в Волинській області Василь Василенко.

Довідково

Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площі та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні аукціони».

 

 

версія для друку