українська російська англійська
Геннадій Зубко підписав наказ про cтворення робочої групи щодо Фонду енергоефективності
14.03.2016 | 15:12
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Робоча група розробить всі необхідні законодавчі зміни та нормативно-правові акти для створення та початку роботи Фонду енергоефективності.

Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко підписав наказ про створення відповідної робочої групи.

«Ми провели першу нараду з питань створення та функціонування Фонду енергоефективності за участі представників міністерств та міжнародних фінансових та донорських організацій, а також з представниками банків, які реалізують державну програму "теплих" кредитів. Всі учасники погодились із запропонованою концепцією Фонду і домовились про необхідність розробки законодавчого підґрунтя для його роботи», - наголосив Геннадій Зубко.

Урядовець зазначив, що робоча група приступить до напрацювання пропозицій щодо внесення змін до законодавства та створення підзаконних актів, які забезпечать утворення Фонду та його роботу, у відповідності із Національним планом дій з енергоефективності на період до 2020 року.

«Після робочої групи, яка разом з Урядом Німеччини відпрацювала саму концепцію Фонду, ця міжвідомча група, до якої увійшли представники різних міністерств і донорських організацій, підготує необхідний пакет законодавчих пропозицій, - сказав Геннадій Зубко. - Фонд енергоефективності — це питання не тільки Мінрегіону чи Держенергоефективності, або інших міністерств. Це питання, яке стосується кожного українця».

Віце-прем'єр-міністр України зазначив, що протягом півроку будуть запропоновані зміни до законодавства для забезпечення роботи Фонду енергоефективності. Зокрема, закони «Про енергоефективність будівель», «Про енергоефективність», «Про комерційний облік», «Про житлово-комунальні послуги», який зараз доопрацьовується до другого читання у Парламенті.

Очолив робочу групу заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуард Кругляк, його заступником став Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук.

До складу робочої групи також увійшли представники Проектного офісу Національної ради реформ, Міністерства фінансів України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства соціальної політики України, Представництва Європейського Союзу в Україні, Світового банку, Європейського банку реконструкції та розвитку, Європейського інвестиційного банку, НАК «Нафтогаз України», НКРЕКП, Міжнародної консалтингової компанії Мсkinsey&Company, компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit, «Укргазбанку», «Ощадбанку».

 

версія для друку