українська російська англійська
У 2016 році на заходи з розвитку озброєння та військової техніки передбачено 7 мільярдів гривень
15.03.2016 | 11:14
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

“Триває постачання державними підприємствами нового та модернізованого озброєння і військової техніки Збройним Силам України. Згідно з державним оборонним замовленням на 2016 рік, поточного року Міністерство оборони України уклало 54 контракти і додаткові угоди з державними підприємствами на загальну суму майже 2 мільярдb гривень”, – про це сьогодні, 15 березня, на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі повідомила начальник управління комунікацій та преси Міністерства оборони України підполковник Оксана Гаврилюк.

У 2016 році на заходи з розвитку озброєння та військової техніки передбачено 7 мільярдів гривень, що у чотири рази перевищує обсяг фінансування 2014 року, та майже у вісім разів – обсяг фінансування 2013 року.

За результатами проведених державних випробувань прийнято на озброєння Збройних Сил України у 2016 році автоматизовану станцію оптико-електронних перешкод СПЕ-1. Закуплено та поставлено до Збройних Сил України у 2016 році: 5 комплектів безпілотних авіаційних комплексів “Фурія”, 24 автомобілі сімейства КрАЗ та МАЗ, 30 наземних радіолокаторів тощо.

Водночас за минулий тиждень ремонтно-відновлювальні бригади Збройних Сил України повернули для виконання бойових завдань в районі проведення АТО 233 одиниці озброєння та військової техніки, зокрема, танки, гаубиці, протитанкові гармати, бронетранспортери та бойові машини, а також 179 одиниць автомобільної техніки.

Державні підприємства провели ремонт 8 одиниць військової техніки, решта зазначеного озброєння та військової техніки відновлена військовими частинами Збройних Сил України.

Таким чином, з початку проведення АТО розгорнута система технічного забезпечення Збройних Сил України дозволила відновити близько 44 тисячі 737 одиниць озброєння та військової техніки, при цьому понад 41 тисячу одиниць відновлено силами і засобами військових частин Збройних Сил України.

На державних підприємствах модернізовано 46 одиниць техніки, у тому числі, бойові і транспортні вертольоти, літаки штурмової авіації та техніка радіотехнічних військ.

Ефективне виконання державного оборонного замовлення на вітчизняних підприємствах, в установах і організаціях забезпечують військові представництва Міністерства оборони України.

У 2016 році вони проконтролювали якість ремонту та виробництва і прийняли для Міністерства оборони України продукцію оборонного призначення на загальну суму понад 630 мільйонів гривень, а для інших силових структур – на суму понад 540 мільйонів гривень. За надання цих послуг до спеціального фонду Міністерства оборони України зараховано 1 мільйон 342 тисячі гривень.

Крім того, з початку 2016 року військові представництва Міноборони попередили надмірні витрати бюджетних коштів на суму 147,4 млн. гривень.

версія для друку