українська російська англійська
Відбулося відкрите засідання Антимонопольного комітету України про заслуховування і прийняття звіту АМКУ за 2015 рік
15.03.2016 | 11:56
АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ

14 березня 2016 року відбулось відкрите засідання Антимонопольного комітету України про заслуховування і прийняття звіту Антимонопольного комітету України за 2015 рік.

Захід відбувся під головуванням Юрія Терентьєва, Голови Антимонопольного комітету України , за участю державних уповноважених Комітету, представників Рахункової палати України, міністерств та відомств, громадськості та ЗМІ.

Юрій Терентьєв виступив з доповіддю про результати роботи Комітету у 2015 році.

У звітному році здійснено поглиблені дослідження ряду соціально-важливих ринків із вжиттям відповідних заходів з метою припинення виявлених ознак порушень законодавства про захист економічної конкуренції та їх запобігання. Пріоритетними для Комітету були ринки електричної енергії та енергетичного вугілля, послуг з організації роздрібної торгівлі лікарськими засобами, внутрішнього ринку повітряних перевезень та ін.

Протягом 2015 року Комітетом опрацьовувалися нормативно-правові акти та проекти рішень державних органів з метою запобігання прийняттю тих рішень, які можуть негативно вплинути на конкуренцію.

Реалізація завдань, покладених на Антимонопольний комітет України у звітному році, відбувалася за умов формування керівного складу державного органу, який повністю був сформований лише у другому півріччі 2015 року.

У минулому році основними напрямками розвитку політики захисту економічної конкуренції стали, зокрема: подальша гармонізація українського і європейського конкурентного законодавства; пріоритезація діяльності Комітету; зменшення адміністративного тиску на бізнес; розширення діалогу з громадськістю; запровадження системи контролю над державною допомогою суб`єктам господарювання; підвищення ефективності правозастосовчої діяльності Комітету та розвиток міжнародного співробітництва.

Робота Антимонопольного комітету України в 2015 році спрямована на удосконалення законодавства про захист економічної конкуренції та виконання завдань, передбачених Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, Угодою про коаліцію депутатських фракцій «Європейська Україна», Стратегії сталого розвитку «Україна – 2020», Програми діяльності Кабінету Міністрів України.

Комітетом були розроблені принципи визначення штрафних санкцій, що накладаються за порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Особливу увагу  було приділено вивченню теоретичних і практичних аспектів імплементації норм Угоди про асоціацію  між Україною та ЄС, що регулюють питання конкуренції та належать до компетенції Комітету.

На завершення доповіді Юрій Терентьєв наголосив, що серед основних напрямків роботи Антимонопольного комітету на 2016 рік є забезпечення ефективності роботи Комітету, системна робота з розвитку конкуренції разом з іншими органами влади, максимізація позитивного економічного ефекту від діяльності Комітету, забезпечення якості рішень замість їх кількості, запровадження належної функції аналізу задля більш якісного обґрунтування рішень.

Після відкритого засідання відбулась прес-конференція Голови Антимонопольного комітету України Юрія Терентьєва щодо діяльності Комітету. Представники засобів масової інформації цікавилися резонансними справами, прийнятими Комітетом у 2015 році, а також принципами реформування органів Антимонопольного комітету України.

 

версія для друку