українська російська англійська
У Луганській області розпочато активну підготовку до посівної кампанії,- Олексій Павленко
15.03.2016 | 12:46
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

«У вкрай складних умовах, під час військових дій на Сході України, у минулому році нам вдалося зібрати урожай майже 60 млн. тонн зернових. Ми пройшли наше «аграрне АТО». На підконтрольних Україні територіях Луганської області посівна була завершена на 96%», - наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час виступу на економічному форумі «Луганська область: перспективи розвитку, виклики та можливості».

Під час виступу він повідомив, що валовий збір зернових та зернобобових культур в Луганській області у 2015 році становив майже 1 мільйон тонн.

«Під урожай 2016 року озимі культури на зерно у всіх категоріях господарств області у 2015 році посіяно на площі 216,7 тис. га, або 82% до попереднього періоду», - зазначив очільник відомства.

За його словами, обстеження посівів озимих зернових культур показує, що сходи отримано на площі 176 тис. га, або 89% до посіяних. Водночас, сходи озимого ріпаку отримано на площі 1,5 тис. га, або 74% до посіяних.

«За попередніми даними вся посівна площа сільськогосподарських культур в усіх категоріях господарств області під урожай 2016 року очікується в межах 832,7 тис. га, або 116% до рівня 2015 року. При цьому зернові культури в усіх категоріях господарств прогнозується посіяти на площі 446,8 тис. га. Це - 122% до рівня 2015 року. За даними регіонів очікувана забезпеченість насінням ярих культур (без кукурудзи) під урожай 2016 року складає 100%», - додав Олексій Павленко.

Міністр також повідомив, що наразі відбувається активна підготовка до посівної кампанії в області. Зокрема, підживлення озимих культур на зерно проведено на площі 90,6 тис. га, або 52% до прогнозу, крім того, озимий ріпак підживлений на 1,3 тис. га, або 90% до прогнозу.

«Не дивлячись на складну ситуацію, область розпочала весняно-польові роботи та підготовку до посівної. Ми докладемо всіх зусиль, щоб зібрати урожай на рівні минулого року, а то й більше», - підкреслив він.

 

версія для друку