українська російська англійська
Олексій Павленко: На підтримку фермерства в Луганській області торік виділено 1,3 млн. грн.
15.03.2016 | 13:36
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час виступу на економічному форумі «Луганська область: перспективи розвитку, виклики та можливості» повідомив про стан фермерства та кредитування підприємств АПК в Луганській області.

«У 2015 році із передбачених планових асигнувань за програмою здешевлення кредитів (300 млн. грн.) Мінагрополітики спрямовано до області 1,4 млн. гривень. За підсумками року фактично використано 0,87 млн. грн., залишок склав 0,5 млн. гривен», - зазначив він.

За словами Міністра, спрямовані бюджетні кошти дозволили здешевити кредити 10 підприємствам загальним обсягом 12,9 млн. грн., в тому числі: 2,3 млн. грн. – кредити, залучені у 2014 році, та 10,6 млн. грн. (7 підприємств) – кредити, залучені у 2015 році.

«Щодо розвитку фермерства у регіоні, то у 2015 році на фінансову підтримку фермерських господарств спрямовано 1,3 млн. гривень, які використано у повному обсязі. Крім того, минулого року нам вдалося за сприянням ФАО надати малому та середньому фермеру допомогу у вигляді посадкового матеріалу (картоплі) на 20 млн. гривень. На сьогодні в області зареєстровано 940 фермерських господарств», - наголосив Олексій Павленко.

Крім того, очільник відомства розповів про стан виробництва сільськогосподарської продукції в Луганщині. «Індекс обсягу сільськогосподарського виробництва в усіх категоріях господарств області за 2015 рік порівняно з 2014 роком становив 80,4%. За обсягом виробництва область посідає 23-ю позицію у загальнодержавному рейтингу».

За словами Олексія Павленка, падіння обсягів виробництва сільськогосподарської продукції у Луганській області стало наслідком втрати значного виробничого потенціалу галузі через окупацію частини території області - поголів’я худоби та птиці, сучасних тваринницьких комплексів, збудованих у 2010-2012 роках та оснащених за новітніми технологіями, племінних генетичних ресурсів.

«Внаслідок цього сільськогосподарськими підприємствами зменшено виробництва молока - 5,4% до 2014 року, яєць - 98,4%, реалізації на забій худоби та птиці - 74,5%. Виведено з обігу (усіма категоріями господарств) у безпосередній наближеності до лінії розмежування майже 30% земель сільськогосподарського призначення. 19% поголів’я великої рогатої худоби, 20% поголів’я корів, 1,6% поголів’я свиней, майже 10% поголів’я овець та кіз, 27,6% поголів’я птиці всіх видів залишилась на неконтрольованій українською владою території», - додав Міністр.

«Не дивлячись на таку складну ситуацію, Міністерство всіляко сприяє відновленню агропромислових потужностей та розвитку сільського господарства в Луганській області», - запевнив він.

 

версія для друку