українська російська англійська
Україна прийняла міжнародні стандарти соціального забезпечення
16.03.2016 | 12:21
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

16 березня Верховна Рада 253 голосами «за» ухвалила в цілому як закон розроблений Міністерством соціальної політики України проект Закону №0091 про ратифікацію нашою державою Конвенції Міжнародної організації праці про мінімальні норми соціального забезпечення №102.

Доповідаючи з цього питання у Парламенті, Міністр соціальної політики Павло Розенко нагадав, що Конвенцію було ухвалено на 35-ій сесії Генеральної конференції Міжнародної організації праці 28 червня 1952 року в Женеві (Швейцарія).

Документ визначає види соціальної допомоги, умови і розміри соціальних виплат, передбачає мінімальні стандарти при настанні основних соціальних ризиків.

«Відповідно до пункту «b» статті 2 Конвенції Україна бере на себе зобов'язання за такими розділами Конвенції: розділ ІІ «Медичне обслуговування», розділ ІІІ «Допомога у зв'язку з хворобою», розділ ІV «Допомога по безробіттю», розділ V «Допомога по старості», розділ VI «Допомога у випадку трудового каліцтва або професійного захворювання», розділ VIІ «Родинна допомога», розділ VIІІ «Допомога у зв'язку з вагітністю і пологами», розділ ІХ «Допомога по інвалідності» і розділ Х «Допомога у зв'язку з втратою годувальника», - сказав Павло Розенко.

«Набрання чинності для України Конвенцією Міжнародної організації праці про мінімальні норми соціального забезпечення №102 сприятиме приведенню українського законодавства у сфері соціального забезпечення у відповідність до міжнародних стандартів, зокрема стандартів Міжнародної організації праці, - наголосив Міністр. – Крім того, набрання чинності Конвенцією створює передумови для приєднання України до Європейського кодексу соціального забезпечення в цілому».

Конвенція набирає чинності для України через 12 місяців з дня реєстрації документа про її ратифікацію Україною у Генерального директора Міжнародного бюро праці.

 

версія для друку