українська російська англійська
Парламент ратифікував Факультативний протокол до Конвенції про права дитини щодо процедури повідомлень
16.03.2016 | 12:48
Міністерство соціальної політики України

Верховна Рада України прийняла Закон України «Про ратифікацію Факультативного протоколу до Конвенції про права дитини щодо процедури повідомлень». Відповідне рішення підтримали 244 народні депутати.

Виступаючи з парламентської трибуни, Міністр соціальної політики України Павло Розенко нагадав, що Факультативний протокол до Конвенції про права дитини щодо процедури повідомлень був підписаний від імені України у 2014 році.

«Це один із основоположних документів щодо посилення захисту прав дітей у державах, які ратифікували цю Конвенцію», - наголосив він.

Зокрема, за словами Павла Розенка, протокол забезпечує можливість дітям або їх представникам подавати до Комітету ООН з прав дитини індивідуальні заяви щодо порушення державою їхніх прав, які гарантовані міжнародними документами.

«Зважаючи на складну ситуацію, яка виникла через окупацію частини території України, цей протокол пропонується схвалити з певним уточненням щодо тимчасово неконтрольованих українською владою територій, де ми не можемо зараз гарантувати дотримання цього протоколу», - додав Міністр.

 

версія для друку