українська російська англійська
Радник Міністра: Заборона Меджлісу за "екстремізм" може призвести до політичного переслідування кожного кримського татарина в окупованому Криму
16.03.2016 | 14:25
МІНІСТЕРСТВО ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

14 березня 2016 року в ІА «Укрінформ» відбувся круглий стіл на тему «Заборона Меджлісу в Криму – потурання прав корінного народу на самовизначення та порушення міжнародного законодавства окупаційною владою».

За словами радника Міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар, заборона Меджлісу та оголошення його «екстремістською організацією» може відкрити шлях до переслідувань кожного кримського татарина в Криму, який мав або має зв’язок із національним рухом, уособленням якого є Меджліс.

«Окупаційна влада називає Меджліс громадською організацією. Втім, статус Меджлісу в якості представницького органу було затверджено на рівні законодавства України. Право на органи самоврядування закріплює й Декларація ООН  з прав корінних народів. Україна має протиставити Росії саме цей аргумент на міжнародних майданчиках. МІП готує звернення до МЗС України із проханням ініціювати процедуру прийняття окремої резолюції по кримських татарах та репресіях проти них в рамках ГА ООН», - зазначила Еміне  Джеппар.

Народний депутат України та голова Меджлісу Рефат Чубаров повідомив, що питання заборони Меджлісу окупаційною владою  вже вирішено.

«Ні в кого сьогодні немає ілюзії щодо політично вмотивованих судових процесів, одним з яких є розправа над представницьким органом кримських татар. У надзвичайних умовах окупації, коли фактично функціонування Меджлісу в Криму не є можливим, ми працюємо над формулою діяльності представницького органу на материку», - підкреслив Рефат  Чубаров.

Президент Центру близькосхідних досліджень Олександр Богомолов присвятив окреме дослідження вивченню структури та діяльності Меджлісу кримськотатарського народу.

«Діяльність Меджлісу легітимна. Меджліс – це цілий народ, адже йому було делеговано демократичним шляхом виборів представляти народ. Заборона Меджлісу в Криму – заборона на життя народу, а оголошення його діяльності екстремістською – це, іншими словами, оголошення всіх кримських татар небажаними елементами в соціальному та політичному просторі нинішнього «російського» Криму», - зауважив Олександр Богомолов.

Організаторами заходу були Меджліс кримськотатарського народу та Міністерство інформаційної політики України.

У круглому столі взяли участь народні депутати України, члени Меджлісу кримських татар, активісти та правозахисники, а також вчені.

Нагадаємо, 20 березня 2014 року Верховна Рада України визнала «корінний» статус кримськотатарського, а також приєдналася до Декларації прав корінних народів ООН.

версія для друку